ye-logo.v1.2

Сьогодні в історії: День кохання, смерть Президента і початок історії McDonald's

Суспільство 1695
Цього дня від смертельної рани, отриманої напередодні, помер Авраам Лінкольн, 16-й президент США
Цього дня від смертельної рани, отриманої напередодні, помер Авраам Лінкольн, 16-й президент США. Фото: 24tv.ua

Та ще чимало цікавих подій сталося і людей народилося і померло у цей день в різні роки.

До прикладу, сьогодні у світі відзначають Міжнародний день культури. А ось в Україні – День створення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та День довкілля. В інших країнах, до прикладу, у Казахстані та Грузії сьогодні – День кохання.

Цього дня, за даними Вікіпедії, у 1912 році, в Атлантичному океані під час свого першого рейсу, внаслідок зіткнення з айсбергом, затонув лайнер «Титанік», у 1951 році в Лондоні вперше пройшов конкурс «Міс Всесвіт».

Також цього дня починає свої історію відома мережа McDonald's. У 1955 році, в містечку Дес-Плей, штат Іллінойс, Рей Крос відкрив першу закусочну. Основним заняттям Кроса був продаж машин для збивання молочних коктейлів. Продавши кілька таких міксерів братам Макдональд, котрі володіли пересувним буфетом, і побачивши як добре просуваються їхні справи, Крос купив права на ім'я Макдональд і найняв братів на роботу. У перший день роботи в ресторані продавались гамбургери по 15 центів і картопля «фрі» по 10 центів, а виручка загалом склала 362.12 долара. Через 30 років, у 1985 році оборот закладів McDonald's склав 8.6 мільярдів доларів.

У 1919 році був заснований Верховний революційний трибунал України, а в 1950 році МВС Радянського Союзу наказало залишити виселених із Західної України оунівців навічно в спецпоселеннях. А у 1994 році Україна увійшла до економічного союзу країн СНД на правах асоційованого члена.

Що ж до відомих людей, які сьогодні народилися, то варто згадати італійського художника, скульптора і математика Леонардо да Вінчі – 1452 рік.

Цього дня, 1793 року також народився Фрідріх Струве, німецький астроном, директор Пулковської обсерваторії, основоположник навчання про бінарні зорі.

У 1882 році народився Амендола Джованні, італійський журналіст-антифашист, жертва фашистів, у 1933 – Борис Стругацький, письменник-фантаст, а в 1936 – Олег Чорногуз, український письменник, журналіст, головний редактор журналів «Перець» та «Вус», автор численних книжок гумору та сатири.

Із сумних дат – цього дня від смертельної рани, отриманої напередодні, помер Авраам Лінкольн, 16-й президент США, визволитель американських рабів. В історії США Авраам Лінкольн став однією з центральних постатей, людиною, що запобігла розколу країни, зробила значний внесок у формуванню американської нації. Започаткована Лікольном модернізація Півдня, проведена аграрна реформа, створена за його ініціативи нова банківська система і збудована транснаціональна залізниця дали можливість США на початку XX століття стати світовим лідером.

До речі, 15 квітня 2010 року почалось друге, найпотужніше за останні дні, виверження ісландського вулкану Ейяф'ятлайокютль, викидання попелу яким привело до порушення авіасполучення практично по всій Європі. 
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую