ye-logo.v1.2

Пам'ять, що не згасне: хмельничани відзначають 73 річницю перемоги над нацизмом

Суспільство 2718

Містяни поклали квіти до меморіалів.

Без пафосу і промов чиновників сьогодні, 9 травня, у Хмельницькому відзначали 73 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Містяни поклали квіти до трьох меморіалів - біля Вічного вогню, на Військовому кладовищі та на Меморіалі Слави. Покладання відбували одночасно на цих локаціях.

Пам'ять визволителів і безневинно закатованих жертв Другої світової війни сьогодні прийшло вшанувати чимало хмельничан до Вічного вогню. Серед них ветеран і хмельничанин Микола Рязанцев

«Хочу привітати товаришів – моє покоління переможців у Другій світовій війні, - каже Микола Тимофійович. Нас не багато – одиниці. Але ми своїм існуванням продовжуємо утверджувати ту правду, за яку воювали. І хочеться, щоб хмельничани ніколи не забували тих, завдяки кому мали змогу народитися і жити тут».

За його словами, перш за все, треба бути вдячним бійцям 10-го гвардійського добровольчого танкового Львівсько-Уральського корпусу. Саме вони за власний кошт привели до ладу військове спорядження і за кермом танків брали участь у Проскурівсько-Чернівецької операції, під час якої звільнили більше 600 населених пунктів.

Памя'ть про полеглих вшановують від найстраших до найменших

«Серед них Камянець-Подільский, найбільше крові пролили під Волочиськом, Війтівцями, Лазовою. Цей корпус зазнав найбільше втрат під час операції. У період звільнення області проявили хоробрість і героїзм 25 осіб, яких відзначили почесними нагородами. Саме про них я написав книгу і передав у кожну школу міста», - додав Микола Тимофійович.

Посадовці та члени громадських об'єднань також долучились до покладання квітів

Як повідомляють у Хмельницькій ОДА упродовж Другої світової війни загинуло 65 мільйонів людей по всьому світу, серед них близько 10 мільйонів – це українці. Кожен другий мешканець Поділля не повернувся з фронту, чимало загинуло в боях, розстріляли чи закатували у концтаборах, насильно вивезли до Німеччини.

Ветерани згадають події Другої світової із сльозами на очах

Ті хто вижив, не можуть без сліз згадувати прожиті роки війни. Не стримують емоцій, коли говорять про Перемогу і її значення в житті. У когось війна забрала молоді роки чи дитинство. Дехто досі не знає де знайшли останній спочинок зниклі у 1941-1945 роках батьки й діди.

Війна торкнулась майже кожної родини

Кожен другий мешканець Поділля не повернувся з фронту

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую