ye-logo.v1.2

Сімейні лікарі, реєстр боржників, пенсії та комуналка – що зміниться з 1 липня

Суспільство 5151
З першого липня вступають у силу чимало змін
З першого липня вступають у силу чимало змін. Фото: автора

Від сьогодні вступають в силу низка змін, які торкнуться кожного із нас.

Найперше варто зазначити, що саме від сьогодні, 1 липня, вступає в силу другий етап медичної реформи. Тобто кожен українець мав би вже підписати договір зі своїм сімейним лікарем. Але, у Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що це не означає, що люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, будуть отримувати тільки невідкладну допомогу.

«Цей факт не відповідає дійсності. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України» – пояснюють у МОЗ і додають, що зміниться лише система фінансування медзакладів. Це означає, що до кінця 2018 року медичні заклади, які уклали угоди з Національною службою здоров’я, отримуватимуть кошти за двома механізмами: за кожного пацієнта, який підписав декларацію з сімейним лікарем, держава виділить 370 гривень із застосуванням вікових коефіцієнтів, а ще 240 гривень ці заклади будуть отримувати додатково за обслуговування жителів, які не підписали угоди, але проживають на території обслуговування медзакладу.

Ще одне нововведення, яке вступить в дію з 1 липня – монетизація пільг на комуналку. Це планує зробити Кабінет Міністрів.

Також з цього дня пенсії зростуть на 4,%% від прожиткового мінімуму, тобто якщо зараз пенсіонери отримують не менше 1373 гривень, то з липня виплату збільшать на 62 гривні, до 1435. Натомість прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 1777 грн.

З 1 липня в Україні запроваджують нове маркування тютюнових виробів. Кабмін затвердив запровадження з 1 липня 2018 року нових зразків акцизних марок для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок).

Читайте також: Громади активно взялися за акцизні гроші

Також нагадуємо, що НБУ з 1 липня припиняє карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

В Україні з 1 липня запрацює реєстр боржників банків. До списку потраплять клієнти, які не повернули як мінімум 372,3 тис. грн. Вони більше не зможуть взяти кредит ні в одному з банків.

У відділеннях Укрпошти з 1 липня можна буде розплачуватися картою, адже там обіцяють встановити РОS-термінали. Тим часом з того ж дня зросте і тариф на підписку друкованих видань на 24,7% з, а вже з наступного року – ще на 19,2%.

Ну і ще одна зміна – з 1 липня в Україні відключать аналогове ТБ. У зв’язку з рішенням Нацкомісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації, на всій території України аналогове ТБ буде відключено.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую