ye-logo.v1.2

Відсьогодні в магазинах здачу можна заокруглювати і не видавати дрібних монет

Економіка 4209
Дрібні монети тепер не випускатимуть
Дрібні монети тепер не випускатимуть. Фото: segodnya.ua

Покупці також можуть не користуватися дрібними монетами номіналом 1,2,5 та 25 копійок.

Про це повідомляє Національний банк України. За даними фінустанови, з 1 липня 2018 року застосовуватиметься заокруглення загальних сум розрахунків готівкою

Підприємства торгівлі та сфери послуг у випадку відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари, роботи, послуги.

«Національний банк України упевнений, що правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків, – наголосив він. – Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік», – повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

Від сьогодні, 1 липня Нацбанк припиняє карбувати та випускати у готівковий обіг монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Це не стосується монет номіналом 10 і 50 копійок.

Однак, монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок і далі будуть повноцінними засобами платежу. Їх Нацбанк не вилучатиме з обігу, аж до окремого рішення.

У фіну станові повідомляють, що заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.

“Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети та банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси?, – додав Віктор Зайвенко.

При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:

1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую