ye-logo.v1.2

Громади активно взялися за акцизні гроші

Суспільство 2357
Громади активізують людей вимагати чеки за придбані підакцизні товари
Громади активізують людей вимагати чеки за придбані підакцизні товари. Фото: balance.ua

Адже кошти від продажу підакцизних товарів йдуть до місцевого бюджету.

Нещодавно в Олешинській громаді започаткували акцію «Касовий чек – шлях до подарунку». Кажуть, поки що жителі громади не надто активно несуть чеки до сільської ради. Така ж акція активно діє ще у двох громадах: Новоушицькій та Чемеровецькій.

У Новій Ушиці зізнаються, чеки їм приносять навіть працівники правоохороних та контролюючих органів. Однак роботи ще чимало, адже самі жителі не надають значення тому, щоб взяти чек щоразу, коли купують алкоголь чи тютюн. А ці кошти, кажуть громаді, повністю зараховуються до місцевого бюджету. Тому зараз взялися за активну інформаційну кампанію, щоб пояснити жителям громад важливість цієї акції. 

"Ми не спонукаємо жителів більше купувати алкоголь чи тютюн, а лише просимо щоразу, коли вони такі товари купують, вимагати у продавців видати їм чек, адже тоді за ці покупки йде звіт, а відсотки від продажу відповідно - до місцевого бюджету. Самі підприємці теж потроху активізуються", - коментує голова Новоушицької громади Олег Московчук.

Таку ж акцію по збору чеків від продажу підакцизних товарів започаткували і в Чемеровецькій громаді.

"Селищна рада просить жителів громади не бути байдужими та вимагати від продавця фіскальний чек при купівлі алкогольних та тютюнових виробів. Акцизний податок стосується підакцизних товарів, що продаються вроздріб – алкоголю, пива та тютюнових виробів,тютюну та промислових замінників тютюну", - йдеться на сайті громади.

П'ять відсотків від вартості товару, а сплачувати його повинні суб’єкти господарювання, які реалізовують підакцизні товари в роздріб, йдуть до бюджету громади. Таким чином, кошти від акцизу будуть надходити до місцевого бюджету.

В першу чергу фактичними платниками акцизного податку є громадяни, які купують підакцизні товари.

За даними департаменту фінансів Хмельницькогої облдержадміністрації, в середньому по області 1 платник продає підакцизної продукції на суму - 2000,5 гривень, а в окремих об'єднаних громадах ці суми значно нижчі. Такі дані були озвучені під час зустрічі, які Хмельницький центр розвитку місцевого самоврядування з програмою U-LEAD організували для голів громад. За даними департаменту, до прикладу, Новоушицька громада має 73 платника ліцензійного збору, але офіційно до бюджету надійшло 196 гривень (дані наведені на кінець квітня цього року - авт).


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую