ye-logo.v1.2

До лісу по дрова: екологи нагадують, що за самовільну вирубку можна навіть загриміти за грати

Суспільство 3391
За самовільно зрубані дерева доведеться відшкодувати нанесені збитки державі
За самовільно зрубані дерева доведеться відшкодувати нанесені збитки державі. Фото: kolo.news

Шкода залежить від віку спиляного дерева.

З наближенням осені до державної екологічної інспекції в Хмельницькій області все частіше надходять звернення про перевірки вирубок лісу. Адже, не секрет, що є така категорія громадян, яка, щоб заготовити дров на зиму, іде до лісу і самовільно рубає дерева.

Варто нагадати, що це злочин, - кажуть в прес-службі екоінспекції. - Адже за самовільну вирубку дерев передбачене покарання, відповідно до законодавства нараховується штраф в розмірі від 85 до 170 гривень. Крім того, правопорушник буде змушений відшкодувати нанесені ним збитки державі. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилювання дерева.

«Так, до прикладу, за одного граба з діаметром пенька, який залишився після цього, від 14,1 до 18 сантиметрів — розмір шкоди складає 378,8 гривні, а при діаметрі пенька 14 сантиметрів – шкода становить 234,48 гривні. При діаметрі пенька від 22,1 до 26 сантиметрів розмір шкоди складе 1347,65 гривень», - пояснюють в прес-службі інспекції.

Екологи також додають, що в окремих випадках за самовільну вирубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода для екології є досить вагомою.

Окрім того, відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках чи на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших лісах, які перебувають під охороною, карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) або арештом на строк до шести місяців чи навіть обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую