Гаряча тема:
- Війна
Громадські слухання щодо тарифів на проїзд: що пропонували хмельничани
Містяни проти підняття вартості проїзду.
Сьогодні, 3 серпня, у Хмельницькому будинку культури відбулись громадські слухання. Містяни мали нагоду висловити свою думку очільникам Хмельницького щодо майбутнього підняття вартості проїзду.
Як повідомив на початку слухань виконувач обов’язків начальника управління транспорту та зв'язку Сергій Шепурєв, перевізники подали розрахунки і звернення до міського голови стосовно підвищення вартості проїзду. Відповідно до документу, розробили проект рішення, згідно із яким з 1 вересня вартість проїзду у тролейбусах буде 3,50, в автобусах – 5 гривень.
«Крім того, передбачається, що, у разі запровадження електронного квитка, вартість проїзду за його наявності становитиме у тролейбусі – 3 гривні, готівкою – 4 гривні, в автобусах: з електронним квитком – 5 гривень, готівкою – 6 гривень. Згідно із Законом, ми маємо провести обговорення, вислухати думку мешканців міста. Ведеться протокол обговорень, і пропозиції будуть враховані», – зазначив Сергій Шепурєв.
За словами голови Асоціації пасажирських перевізників Володимира Богачука, ситуація в місті з перевезеннями катастрофічна. Якщо влада не підтримає перевізників, то з 1 вересня мінімум половина транспортних засобів виїжджати на маршрут не буде.
Анонсованого мітингу під будинком культури не було
«Пропонований тариф складається з трьох компонентів – вартість запчастин, паливно-мастильних матеріалів, зарплати водіїв і кондукторів. В розрахунках зарплати, як водіїв так і кондукторів, закладені мінімальні 3700 гривень, бо якщо закласти 7-10 тисяч, то тариф буде не 6 гривень, а 12-18», – зазначив Володимир Богачук.
Додав, що у Вінниці вартість проїзду в тролейбусі становить 3 гривні, в маршрутках – 5, 6, 8 – в залежності від протяжності маршруту. У Житомирі тролейбус – 3 гривні, маршрутка – 5. Такі тарифи на проїзд у цих містах вже півроку, а то й рік.
Хмельничани, які мали змогу висловити свою думку, одноголосно були проти підняття тарифів. Бо ж громадський транспорт не привели до нормального вигляду, а тарифи вже хочуть піднімати. Серед основних скарг – неналежна якість надання послуг перевізниками, грубість водіїв, переповненість транспортних засобів за конкретними маршрутами, або їх відсутність.
Сергій Шепурєв повідомив, що зміну тарифів варто очікувати з 1 вересня
«Кожен раз їду в Гречани або 2, або 28. Я знаю, як там обслуговують. Я сплачую за проїзд, хоч і маю пільгу, і ще не раз платив за тих, кого виганяли, бо він з паличкою і не має грошей. Підвищення прийде все одно, тому оці розмови направлені не туди. Головне стратегічне завдання не вирішують. Вулицю Зарічанську загнали в тупик, а вона має виходити на кільцеву, Прибузька – стратегічна вулиця, і на ній повинен ходити транспорт»», – зазначив містянин Іван Бухал.
Хмельницькі активісти вимагали відкликати розроблений проект. За їхніми словами, до його обговорення варто повернутись уже після запровадження електронного квитка, коли буде можливість підрахувати пасажиропотік. Окрім того, радили брати приклад запровадження електронного розрахунку в громадському транспорті з європейських країн.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: