ye-logo.v1.2

Щоб отримати свідоцтво про смерть, довелося звертатися до суду

Суспільство 1405
Мешканці Полонного, щоб отримати свідоцтво про смерті бабусі, довелося звертатися до суду
Мешканці Полонного, щоб отримати свідоцтво про смерті бабусі, довелося звертатися до суду. Фото: epravo.ba

Жителька Полонного доводила, що її бабуся померла на окупованій території.

Полонським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану було відмовлено заявниці в отриманні свідоцтва про смерть бабусі, оскільки сам факт смерті відбувся на тимчасово окупованій території України. А тому жінка подала позов до суду.

За повідомленням прес-служби Полонського районного суду, в обґрунтування вимог позивачка вказала, що її бабуся проживала та померла на тимчасово окупованій території України в Луганській області. Там же й видане лікарське свідоцтво про її смерть, але, цитуємо: «в силу вимог ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» є недійсним і не створює правових наслідків».

Судом заяву мешканки Полонного задоволено та встановлено факт смерті баби. «Наданий заявником доказ - лікарське свідоцтво про смерть Ч. видане Л. центральною районною багатопрофільною лікарнею на окупованій території, суд приймає як належний доказ, на підставі якого можливо зробити висновок про смерть особи», - йдеться в рішенні суду.

До речі, Полонським районним судом цього року розглянуто вже дві справи про встановлення смерті особи на тимчасово окупованій території України та одну справу про встановлення факту народження особи на тій же території.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую