ye-logo.v1.2

Сьогодні вступили в дію нові правила паркування. Що нового?

Суспільство 2396
В Україні набувають чинності оновлені правила паркування автомобілів
В Україні набувають чинності оновлені правила паркування автомобілів. Фото: ichef.bbci.co.uk

Закон покликаний ліквідувати стихійну парковку.

Відсьогодні, 27 вересня, в Україні набувають чинності нові правила паркування та система покарань за їхнє порушення.

Вони передбачені законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», ухваленим у грудні 2017 року.

Зокрема, закон передбачає запровадження фото-, відеофіксації правопорушень - порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права. Обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.

Окрім цього, у новому законі чітко прописані випадки, коли саме транспортний засіб створює небезпеку для дорожнього руху і його можуть евакуювати:
• якщо його залишено на проїзній частині у два і більше рядів;
• залишено у заборонених місцях зупинки або стоянки - на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
• розташовано на виділеній смузі для руху громадського транспорту;
• розташовано на позначеній відповідними знаками або розміткою велодоріжці;
• якщо він блокує проїзд по двох або більше смугах руху;
• унеможливлює рух інших транспортних засобів, перешкоджає руху пішоходів, зокрема, людей з обмеженими можливостями та пішоходів із дитячими колясками;
• перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану.
Загалом передбачено 16 випадків неправильного паркування, через які можуть оштрафувати.

"Також, відтепер місцева влада може створювати посади місцевих інспекторів з паркування, які можуть евакуювати автомобілі та накладати штрафи. Про свої дії інспектори мають інформувати поліцію - зокрема, про час та місце затримання транспортного засобу", - розяснює речник управління патрульної поліції Хмельницької області Роман Мартинюк.

Додає, що інформацію про затримання транспортного засобу повідомляють людині, на яку він зареєстрований та розміщують на сайті місцевої влади. Далі автомобіль можна забрати зі спецмайданчика лише після сплати штрафу та оплати вартості послуг із його транспортування та зберігання. Тільки після цього можна оскаржити штраф у судовому порядку. 

«Хоч закон і вступив відсьогодні в дію, однак фактичні зміни стосуються лише евакуювання. Відтепер, патрульна поліція має підстави евакуювати транспортний засіб, який припаркований з порушенням Правил дорожнього руху. Всі інші зміни в цьому законі потребують деталізації змін у відомчих матеріалах», - каже Роман Мартинюк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую