ye-logo.v1.2

Отруєння собак у Хмельницькому: справу розслідують правоохоронці

Суспільство 3015
Правоохоронці розслідують отруєння собак у Хмельницькому
Правоохоронці розслідують отруєння собак у Хмельницькому. Фото: скрін з відео

Працівників комунального підприємства звільнили.

Кілька днів тому у соціальних мережах почала ширитись інформація про отруєння собак в обласному центрі. Випадок зафіксували на відео, де чітко видно обличчя двох чоловіків, які кидають якісь шматочки чотирилапим. Зоозахисники стверджують, що це були працівники комунального підприємства, які згодували тваринам отруйну ковбасу.

«3 жовтня мені повідомили, що на «Заготзерно» отруїли двох собак, - розповідає голова ГО захисту тварин «Врятуй життя» Олена Голубнича. - Я почала дзвонити волонтерам, які виїжджають на такі випадки. Поки вони добирались, я ще викликала патрульну поліцію. Правоохоронці завезли руду собаку до ветлікарні, яку на жаль, не вдалось врятувати, бо вона була у дуже важкому стані. Згодом волонтери підвезли і сіру – зараз її стан стабільний. Після інциденту я почала переглядати записи із відеокамер, які є у публічному доступі».

За словами пані Олени, вдалось відшукати фрагмент, записаний 3 жовтня о 15.20 годині. На відео видно двох чоловіків, які щось підкинули тваринам. Жінка каже, один із них в.о. директора міського притулку (Центру поводження з тваринами), начальник бригади відлову собак ХКП "Спецкомунтранс" Владислав Медляківський, інший – теж працівник цієї ж установи.

«На відео видно, як вони один одного прикривають. Начальник зі стаканчика кидає собаці ковбасу, а той що в помаранчевій жилетці, викидає шматочок із кишені. Не знаю, як вони не помітили камери. Я не думаю, що вони по своїй волі пішли травити собак на "Заготзерно". Там був замовник. Можливо, це і не люди з «Спецкоментрансу», а хтось з тих, хто там живе. Я вже була у поліції й написала відповідну заяву», - додає Олена Голубнича.

Як повідомляють у Хмельницькому відділу поліції, 6 жовтня внесені відомості в Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців. Сьогодні по справі уже відкрили кримінальне провадження.

«Відразу, як стало про це відомо, керівництво підприємства щодо цих двох осіб вжили заходів. Один і другий звільнені з роботи. Поліція буде проводити розслідування і, згідно з чинним законодавством, винні будуть притягнуті до відповідальності. Це ганебний випадок і, я думаю, що більше такого ніколи не повториться», - прокоментував ситуацію заступник міського голови Анатолій Нестерук.

Ну а поки поліція займається розслідуванням справи про отруєння, зоозахисники влаштовують акцію під міським відділом поліції. Збираються завтра, 9 жовтня, о 9.00 години на вулиці Пушкіна, 15. Там активісти збиратимуть підписи й вирушать до МКП «Спецкомунтрас» і міського управління ЖКГ.

Daria Popovich

Daria Popovich posted a video to her timeline.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую