ye-logo.v1.2
20 Квітня, 2019

«Чим ви кращі від приватників?» або Як у Чемерівцях ремонтують дахи багатоквартирних будинків

Алла СОБКО Суспільство 774
Перемовини про ремонт дахів у багатоквартирних будинках тривали півроку
Перемовини про ремонт дахів у багатоквартирних будинках тривали півроку. Фото: автора

Півроку тривали перемовини жителів з владою про ремонт дахів.

У селищі Чемерівці є 32 багатоквартирних будинки, але жодного об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). За словами голови громади Олександра Собаня, «наймолодшому» будинку вже понад 35 років і майже стільки часу їх ніхто не ремонтував. З минулого року жителі будинків почали приходити до голови з проханням поремонтувати дахи, які протікають.

«Люди вимагали ремонтувати дахи, але самі не готові були хоч щось зробити для того, щоб жити їм стало комфортніше. Ми готові були, на умовах співфінансування, взятися за ремонти. Але люди не погоджувалися. Перемовини тривали півроку. Я поставив умову: або ми співпрацюємо 50/50, тобто ми, за кошти бюджету, закупляємо всі необхідні матеріали, а жителі будинку наймають майстрів, оплачують роботи і самостійно контролюють якість їх виконання. Або ж ми не ремонтуємо дахи взагалі. Ну чим жителі багатоквартирних будинків кращі тих, хто живе у приватних оселях? Їм же ніхто не ремонтує будинки з бюджету! Пропонували створювати ОСББ – вони теж не поспішають», – розповідає Олександр Собань

Після перемовин у півроку, жителі одного будинку погодилися спільними зусиллями відремонтувати дах, написали заяву і вже на третій день всі необхідні матеріали: деревину, шифер і все решта, привезли до будинку і відразу почали робити ремонт.

Коштами скидалися всі мешканці, а не лише ті, «кому тече», тобто жителі верхніх поверхів. Після ремонту даху, у тому будинку вартість квартир значно зростає і люди це розуміють, пояснює голова.

У селищі Чемерівці є 32 багатоквартиних будинки

«Після того, як почалися роботи на першому будинку, пішли заяви від інших будинків. Ми вже перекрили п’ять будинків і на кінець жовтня ми ще мали десять заяв про те, що люди готові співфінансувати ремонти дахів», – каже Олександр Собань.

Загалом будинки обходяться бюджету селища від 80 до 170 тисяч гривень, а робота жителям обходилася від 50 до 90 тисяч гривень. Якщо рахувати точно, то співфінансування виходить в пропорції 60/40, але голова запевняє, що громада готова на такі витрати. Зараз, зізнається, вже конкуренція за те, який будинок перший буде відремонтований.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята