ye-logo.v1.2
25 Квітня, 2019

Школярці, яку дорогою до їдальні придавило дерево, сільська рада сплатить компенсацію

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 783
Того дня був сильний вітер і величезна гілка впала на школярку
Того дня був сильний вітер і величезна гілка впала на школярку. Фото: Znaj.ua

Більше трьох років суд розглядав справу.

Подія трапилася у селі Маків Дунаєвецького району ще у вересні 2015 року. Тоді 13-річна школярка ледь не загинула дорогою до шкільної їдальні – на дитину впала триметрова верхівка берези. Зі школи Іванку забрали каретою швидкої до лікарні, де їй видалили селезінку.

У навчальному закладі в той час створили комісію і провели внутрішнє розслідування. Однак винних так і не знайшли. Мати ж постраждалої дівчинки після події звернулася до місцевого відділення поліції. Проте, за словами адвоката потерпілих Олени Барбалюк, правоохоронці справу не розслідували.

«Вони лише поїхали на місце, де це трапилося, зробили опис пня і все. Потім закрили провадження за відсутності складу злочину «легких тілесних ушкоджень». Хоча у висновку експерта в дитини важкі тілесні ушкодження, - розповідає правниця. – Після того, як ми подали до суду позов на скасування постанови про закриття кримінального провадження, її скасувала прокуратура».

Спочатку справу розглядали в Дунаєвецькому районному суді, потім її передали до Кам’янець-Подільського районного суду. Днями ж суд нарешті прийняв рішення стосовно події трирічної давності.

Земельна ділянка, де сталася подія, і відповідно сама береза, гілка якої обвалилася, знаходиться на балансі Маківської сільської ради. «Шкода була стягнута з балансу утримувача. Адже вони не здійснювали догляд за даним зеленим насадженням, - додає Олена Віталіївна. – Суд задоволив наш позов».

З Маківської сільської ради мають стягнути 2500 гривень матеріальної шкоди, яку мати витратила на лікування дитини, і 30 тисяч гривень моральної шкоди. Утім, рішення ще не набрало законної сили.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята