ye-logo.v1.2

Кам’янець-Подільський готується до святкування ювілею повітроплавання

Суспільство 3775
Паперовий аеростат був виготовлений та запущений в жовтні 1784 році в Кам
Паперовий аеростат був виготовлений та запущений в жовтні 1784 році в Кам'янці-Подільському. Фото: businessvisit.com.ua

В рамках святкування проведуть ексклюзивний політ «Назустріч Сонцю».

З цієї нагоди Федерація повітроплавання України, музей-заповідник та міська влада підпишуть угоду про підготовку та проведення святкування в Кам’янці-Подільському з 16 по 20 травня наступного року особливого ювілею - 235-річчя з дати першого запуску повітряної кулі на теренах України.

Як повідомляє прес-служба міської ради, на сьогодні відомо, що взяти участь у святкових заходах виявили бажання екіпажі з усієї країни, а також іноземні повітроплавці. Загалом у планах організаторів - провести історичну костюмовану реконструкцію запуску першої повітряної кулі, організувати пересувну виставку дитячого малюнка в рамках Міжнародного конкурсу юних художників. Найкращі 9 робіт в трьох вікових категоріях поїдуть до Лозанни (Швейцарія).

Окремо буде проведено вільні польоти теплових аеростатів з загальними стартами та ексклюзивний політ «Назустріч Сонцю».

Як відомо, паперовий аеростат був виготовлений та запущений в жовтні 1784 році в Кам’янці-Подільському на кошти відомого голландського військового інженера та архітектора, що був у польській службі, - Яна де Вітте. Принц Шарль Вільгельм де Нассау показав спосіб виготовлення куль. Під його керівництвом підпоручик Бенедикт Магєр і солдати гарнізону зробили паперові кулі та запустили їх у небо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую