ye-logo.v1.2

Десятирічні дівчатка знущалися над одноліткою

Суспільство 1655

У покарання їхніх батьків оштрафували на 170 гривень

Коли хмельничанка відвезла свою десятирічну доньку на канікули в один з райцентрів області до родичів, вона і гадки не мала, чим для дитини може обернутися ця поїздка.
Ольга приятелювала з Наталею, на рік молодшою від неї. Мікрорайон, де мешкали дівчатка, був на околиці містечка. Неподалік старші хлопці з дерева зробили дерев'яний будиночок. Як правило, діти гралися на подвір'ї під наглядом дорослих. Але того дня…
16 червня до дівчаток прийшли їхні однолітки Ірина та Марина. За кілька хвилин четвірка опинилася поруч з сарайчиком. Спочатку були звичайні дитячі ігри. А потім, як, напевно, у більшості дівчачих компаній, розмова зайшла про красу.
«Оля сказала, що вона краща за Іру, – розповідає Марина. – А та їй: «Що ти переді мною понтуєшся». Закрила її у сараї. Оля почала плакати і просилася, щоб її відпустили. Тоді Іра приставила їй до шиї ніж. Наташа змушувала її цілувати ноги. Потім Іра помочилася у кружку і примушувала Олю пити. Коли та відмовлялася – била».
Вдосталь познущавшись над своєю жертвою, дівчата відпустили Олю. Перелякана, вимащена у болоті, дитина побігла додому. Дорогою її перестріла старша сестра Марини Настя. «Оля біжить, плаче, вся у болоті, – каже 13-річна Настя. – Я запитала, що сталося, а вона: «Закрили, били, і побігла далі».
Поспілкуватися з Іриною виявилося набагато складніше. Дитина взагалі не хотіла розмовляти. За неї говорили її рідні.
«Та не було її там, – розповідає Ірина мати Оксана. – Це Марина на неї наговорила. Я чула, що над тією дівчинкою знущалися, але доньки там не було. Нас кілька разів викликали в міліцію. Навіть не знаю, чому. Дитину поставили на облік, дали якийсь штраф. Після цього я заборонила їй гратися з Мариною».
Відділом служби у справах дітей обидві родини, де мешкають Марина та Ірина, характеризуються посередньо. Як-то кажуть, нічого поганого, але й нічого доброго.
Ірину, її двох старших та молодшу доньку мати Оксана виховує разом з бабусею. Батька Ірина ніколи не бачила. Так само безбатченком росте і Марина. Нею та двома старшими сестрами опікується тітка. А оскільки жінка заробляє на хліб насущний, то дівчат виховує старенька бабуся.
Коли Оля прибігла додому і все розповіла, тітка звернулася у міліцію. «Спочатку дівчатка закривали потерпілу у будиночку, - розповідає оперуповноважений групи кримінальної міліції у справах дітей  райвідділу міліції Валентин Павонський. – Потім погрожували ножем. Принижували. Змушували цілувати ноги, пити сечу. Оскільки дівчата малолітні, то їх поставлено на облік у міліції. Батьків та опікунів цих дітей притягнуто до адміністративної відповідальності та оштрафовано на 170 гривень».
Дев'ятирічна Наталка по справі проходить як свідок. «Це Марина приставила ножа до шиї Олі, – розповідає Наталка. Дівчинка виховується дідусем і бабусею. – А Іра закрила її у будиночку. Оля плакала, просилася. Вони тримали мені ноги і давали Олі цілувати. Потім Іра помочилася у стакан і змусила Олю пити сечу. А згодом помочилася і Марина і також змусила пити. Оля просилася, щоб її відпустили, а ті сказали, що її не відпустять, бо вона усе розповість».
Тітка і мати Олі обурені таким м'яким покаранням. Позиватися до суду про моральні відшкодування мати потерпілої не збирається. Гонорар адвокату обійдеться дорожче, ніж можлива сума виграного позову. Та й стягнути гроші з, м'яко кажучи, небагатих родин буде проблематично. З іншого боку, це аж ніяк не допоможе самій Олі. Після цього випадку психічний стан дитини погіршився. Оля стала напруженою, знервованою, замкнутою. Навіть психологи, котрих відвідує дитина, не беруться прогнозувати, чим у подальшому обернеться для неї ця психічна травма.
У цій історії дивує робота районної служби у справах дітей, котра, як-то кажуть, ні сном ні духом. «Про знущання над дитиною, нам ніхто не повідомляв. Ні міліція, ні школа. Наразі ми обов'язково обстежимо ці сім'ї», – каже начальник районної  служби у справах дітей  Віталій Гулавський.
Обласна прокуратура взяла цей випадок на особистий контроль. За словами заступника прокурора області Андрія Мадзяновського, будуть перевірені законність усіх прийнятих рішень, і проведена повна і ґрунтовна перевірка.
«Згідно з чинним законодавством, особи, які вчинили злочин у віці до 14 років, за рішенням суду можуть бути направлені у спеціальні інтернати», – каже Андрій Мадзяновський.
Журналіст «Є Поділля» побував у тому будиночку, де зачиняли дитину. На столі – порожня літрова пляшка з-під горілки, склянки. У тумбочці доміно, карти, ніж. У серванті купа порожніх пляшок з-під пива. Поряд зі столом розкладений диван. На стінах еротичні плакати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую