ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

Понад мільйон мешканців Хмельниччини зможе взяти участь у виборах

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 532
З-поміж районів області найбільше виборців мешкає у Кам'янець-Подільському районі, найменше – у Старосинявському
З-поміж районів області найбільше виборців мешкає у Кам'янець-Подільському районі, найменше – у Старосинявському. Фото: ukrinform.ua

З-поміж районів області найбільше виборців мешкає у Кам'янець-Подільському районі.

Проголосувати на виборах Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, зможуть 1 020 805 мешканців Хмельницької області, зокрема й 22 636 осіб, які мають відмітку про вибуття. Такі цифри оприлюднила Громадянська мережа «Опора», спираючись на дані Державного реєстру виборців станом на 31 грудня 2018 року.

З-поміж районів області найбільше виборців мешкає у Кам'янець-Подільському районі – 56 025, найменше – у Старосинявському – 15 462. Що стосується міст обласного значення, то найбільше осіб, що мають право голосу на виборах, проживають у Хмельницькому – 211 079, а найменше у Нетішині – 26 341.

Голосування за Президента України на Хмельниччині відбуватиметься в межах семи виборчих округів, у яких діятимуть 1 536 виборчих дільниць: 934 малих (до 500 виборців), 375 середніх (від 500 до 1 500 виборців) та 227 великих (понад 1 500 виборців).

Водночас, наголошують в «Опорі», виборці повинні знати, що якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями вони не можуть проголосувати на виборах за зареєстрованим місцем проживання (виборчою адресою), вони можуть тимчасово на період проведення виборів змінити місце голосування. Для цього, відповідно до частини 3 статті 34 та частини 1 статті 35 Закону «Про вибори Президента України», до 25 березня слід подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою виборець бажає проголосувати, до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців. До заяви потрібно додати оригінали та копії документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Наприклад, довідку з місця роботи чи навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, тощо.

Голосування за Президента України на Хмельниччині відбуватиметься в межах семи виборчих округів. Фото: oporaua.org

"Виборці, що мають виборчу адресу на тимчасово окупованих територіях у Донецькій чи Луганській областях або на території Автономної Республіки Крим, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування. Детальніше про тимчасову зміну адреси голосування можна прочитати на сайті Державного реєстру. Перевірити свої персональні дані також можна в «особистому кабінеті виборця» сайту Державного реєстру виборців, попередньо зареєструвавшись", - додають в "Опорі".

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую