ye-logo.v1.2

У Грицеві на березі річки знайшли давні кістяки

Суспільство 6062
Грицівчани уже повідомили про знахідку пам
Грицівчани уже повідомили про знахідку пам'яткоохоронців та чекатимуть на висновки спеціалістів. Фото: з фейсбуку

За попередніми висновками, вони пролежали в землі понад три сотні років.

Нещодавня знахідка у селищі Гриців, що на Шепетівщині, стала приводом для нових досліджень історії населеного пункту істориками та краєзнавцями. Декілька днів тому, на березі річки Хомора, місцевий мешканець натрапив на… людський кістяк. На місце одразу викликали поліцію. Правоохоронці знахідку вилучили та направили на дослідження судмедекспертам. За попередніми висновками, кістки – давні, перебували в землі близько трьох сотень років. Наразі у селищі кажуть, цілком можливо, що це – давнє поховання. Уже повідомили про знахідку пам’яткоохоронців та чекатимуть на висновки спеціалістів.

«Цілком можливо, що на тому місці, де знайдені кістки, було кладовище. Знайшли їх у селі на глинистому пагорбі. Через дощі грунт дещо зсунувся і оголив давнє поховання. Телефоном уже повідомили відділ охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області, готуємо звернення. Таке поховання – не дивина, адже Гриців – давній населений пункт. По інший бік пагорба, на людських городах досі збереглися кам’яні хрести. Скоріше за все вони ще з козацьких часів. Можливо, ці кістяки також з того періоду. Знахідку правоохоронці забрали на експертизу, а ми повідомили відділ охорони пам’яток», - розповідає Людмила Тіфенбах, голова Грицівської ОТГ.

Додає, що оскільки Гриців входить в перелік історичних населених пунктів, у березні мають відбутися громадські слухання проекту Історико-архітектурного опорного плану, де мають визначити межі та режими зон охорони пам’яток та історичних місць. Тож дуже важливо знати усі місця, які можуть приховувати якість історичні таємниці.

«Про знахідку ми вже знаємо. Після офіційного звернення селищної ради готуємося виїхати та оглянути місце. Скоріше за все мова йже про поховання XVIII століття. Наразі у Грицеві розробляють історико-архітектурний план, тож дуже важливо врахувати усі такі місця. Тим паче, що Гриців багатий на поховання: є місця на давньому городищі зі склепами, могили жертв Голокосту за селом, поховання часів Другої світової війни тощо. Важливо, що органи місцевого самоврядування одразу повідомили про таку знахідку органи історичної та культурної спадщини. Цілком можливо, що після обстеження це місце буде взяте під охорону», - зазначає Сергій Шпаковський, завідувач відділом охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую