ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Хмельницький напередодні 8 березня: скільки коштують квіти

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 3443

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Напередодні Міжнародного жіночого дня у хмельницькій підземці та біля неї квіткова ейфорія.

Ціни не низькі, однак минулого року у цей же період, за ті ж квіти просили на 3-5 гривень менше. Продавці запевняють – краще купувати сьогодні, бо завтра буде дорожче. Сайт «Є» поцікавився скільки ж коштують найпопулярніші квітки напередодні жіночого свята.

Отож, тюльпани українські, як запевняють продавці у підземці, коштують 20-25 гривень за одну штуку. Букет з п’яти тюльпанів обійдеться мінімум у 100 гривень, але можна купити квіти у горщику, довше цвістимуть. Вазони: примули - 60 гривень, лютики - від 70 гривень, азалії - від 80 гривень.

У підземці величезний вибір квітів. Продавці кажуть, завтра ціни можуть бути вищими. 

Біля підземки теж можна придбати святковий букет. Там з’явилася тимчасова квіткова ярмарка. Ціни там дещо нижчі, ніж у підземці. За один тюльпан просять від 15 гривень. Продавці кажуть - квіти переважно українського виробника, хоча є і голландські. Вони відрізняються розміром. Наші тюльпани пишніші, а привозні – мають менші бутони.

Хмельничанка Олена каже, що мімоза користується популярністю як у жінок, так і у чоловіків

Окрім цього, на ярмарку можна купити й гілки мімози. Вартує одна гілочка – від 25 гривень. Також, не зважаючи на заборону продавати первоцвіти, вони є на ярмарку. Купити невеличкий букет перших весняних квітів можна за 25-30 гривень.

Штрафи? Ні, не чули! Нарередоні 8 березня підсніжниками торгують на кожному кроці.

8 березня – святкувати чи ні?

Вже декілька років точаться дискусії щодо святкування або не святкування 8 березня. У багатьох подолян, як і українців загалом, неоднозначне ставлення до історії походження Міжнародного жіночого дня. А все тому, що започатковано воно було як пролетарське феміністське свято жінок-робітниць, до того ж асоціювалось із німецькою соціалісткою Кларою Цеткін.

Тим часом Український інститут національної пам’яті пропонує впорядкувати календар державних свят і пам’ятних днів. Після обговорень пропозицій, вони будуть подані на розгляд Парламенту. Документ доповнено новою категорією – «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним).

Поки 8 березня не переведене в статус не святкового дня, хмельничанки готуються приймати привітання, а чоловіки в пошуках подарунків.

Ми вирішили запитати мешканців міста як вони готуються до свята і чи взагалі його святкуватимуть. Що відповідали хмельничани дивіться у нашому відеоопитуванні.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую