ye-logo.v1.2

Відеопідсумки тижня: реконструкція для пасажирів, попередження екоінспекції та «Заповіт» сімома мовами

Суспільство 2314

Якими були новини тижня що минає.

Перший та дійсно весняний тиждень березня в інформаційному просторі був різноплановим, від попередження екоінспекції та новин про заручників Росії до модернізації вокзалу та «Заповіту» сімома мовами. Про це і більше далі в підсумку тижня від команди сайту "Є".

У Мінекономрозвитку зазначили що Хмельницький-Пасажирський - це великий, регіональний вокзал з високою пропускною здатністю на якому вже понад 35 років не проводилась реконструкція.
Тому вже незабаром він може стати першим проектом державно-приватного партнерства для Укрзалізниці, яка вже звернулася до Мінекономрозвитку з пропозицію підготувати пілотні проекти з реконструкції.

Днями у Волочиську горіла суха трава, пожежа охопила чималу площу, а дим від неї заполонив майже все місто. Фото та відео пожежі жителі міста почали викладати у соцмережі. Попри це у поліції кажуть що ніхто з містян не заявляв про завдані збитки. Водночас в екоінспекції констатують, що останнім часом в області почастішали випадки неконтрольованого спалювання рослинності на прибудинкових територіях, узбіччях доріг, в лісових масивах та на полях. Та застерігають що такі пожежі можуть досягти рівня надзвичайної ситуації та наносять державі значні матеріальні та екологічні збитки. У вогні гинуть люди, звірі, комахи та знищуються гнізда птахів. Дим є причиною ДТП на дорогах та шкідливий для нашого з вами здоров'я.

Цього тижня, відбулися слідчі дії щодо шістьох військовополонених українських моряків. Як повідомляє адвокат Микола Полозов, в результаті – шепетівчанину Сергію Цибізову і ще п'ятьом українським морякам, призначили амбулаторну психолого-психіатричну експертизу. Адвокати заперечують призначення цієї експертизи, оскільки це не тільки не передбачено Женевською конвенцією, а й принижує людську гідність військових. Попри це констатують, що експертиза все ж відбудеться. 4 березня минуло рівно 100 днів, як 24 українських військовополонених моряки знаходяться в російському полоні, після подій у Керченській протоці минулого року.

Жителі області, яким була призначена субсидія у 2018 році, почали отримувати її у готівковій формі. Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий почали отримувати пенсіонери. Наразі є два види виплат – для тих, хто оформляв субсидію у 2018 році, та ті, хто цьогоріч. У першому випадку, субсидіанти отримають гроші на руки через банкомати або від листонош і самі сплачують за спожиті комунальні послуги. У другому випадку – за них платитиме «Ощадбанк» на основі даних, які надаватимуть надавачі послуг. 

Сьогодні 8 березня – міжнародний жіночий день і хоч дискусії про те, святкувати чи ні це свято в Україні, ще точаться, законодавчих змін у цьому питанні ще не внесено. Проте ініціатива Інституту Національної пам'яті про переформатування свята залишається в силі. Вона передбачає зміну Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок, при цьому позбавивши його статусу вихідного. За словами директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, поки що це свято залишається вихідним, і не від інституту залежить його доля, а від рішення депутатів Верховної Ради. Тож поки 8 березня не позбавили статусу святкового дня, хмельничани як і загалом українці святкують його кожен на свій смак. Одні готуються заздалегідь, а інші вважають його пережитком радянщини.

А завтра 9 березня виповнюється 205 років з дня народження українського письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Шевченка. У Кам’янці-Подільському до дня народження Тараса Шевченка у Галереї мистецтв музею-заповідника відкрили виставку «Історія унікального експоната», що презентує фаянсову вазу першої половини 20 століття. Ваза - колекційна, із портретом Тараса Григоровича та епізодами із життя Кобзаря та ілюстрована цитатами з його творів. 

А у Хмельницькому «Заповіт» Тараса Шевченка декламували сімома мовами. Таку ініціативу взяли на себе курсанти прикордонної академії. Заповіт лунав турецькою, румунською, англійською, французькою, німецькою, польською та рідною українською мовами.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую