ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Монетизація субсидій стартувала: у соцзахисті пояснили як відбуватиметься оплата комуналки

Суспільство 11659
Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий почали отримувати пенсіонери
Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий почали отримувати пенсіонери. Фото: з архіву

Вже з 4 березня споживачі комунальних послуг почали отримувати субсидії у вигляді грошей.

Жителі області, яким була призначена субсидія у 2018 році, почали отримувати субсидії у готівковій формі. Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий почали отримувати пенсіонери. Інші субсидіанти зможуть отримати свої гроші за субсидію з 12 березня в будь-якому відділенні «Ощадбанку». Про те, як розпочався процес монетизації і про що варто знати хмельничанам розповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту Хмельницької міської ради Євгенія Мельничук.

- Пенсіонери почали отримувати разом з пенсіями гроші за субсидії. Яким чином людям зрозуміти яка сума для оплати комуналки їм нарахована?

- Кожен пенсіонер має отримати лист з роз’ясненням від Пенсійного фонду. У ньому є інформація про розмір призначеної субсидії на оплату комунальних послуг за лютий. У кожного домогосподарства сума різна.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить «Укрпошта».

- Коли будуть нараховані кошти по субсидії для інших категорій населення?

- Особи, яким призначили субсидію у 2018, вже з 12 березня отримають готівку, аби сплатити за лютневі комунальні послуги. Відповідно у квітні надійдуть кошти для розрахунку за березень, а у травні – за квітень. Всю субсидію перерахують мешканцям грошовим переказом через «Ощадбанк».

- Чи потрібно відкривати рахунок в «Ощадбанку»?

- Зараз в «Ощадбанк» іти не потрібно. На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі.

Однак варто зауважити, що люди, які не мають карток в «Ощадбанку», мають прийти після 12 березня у будь-яке відділення установи з паспортом та ідентифікаційним кодом, аби підтвердити свою особу і отримати картку з нарахованими субсидійними коштами. Гроші можна відразу зняти у банкоматі та оплатити ними комунальні послуги. Все, що залишиться, особа може витратити на свої власні потреби.

- Як відбуватиметься оплата комуналки?

- Наразі є два види виплат – для тих, хто оформляв субсидію у 2018 році, та ті, хто цьогоріч. У першому випадку, субсидіанти отримають «живі» гроші на руки через банкомати або з рук листонош і самі змушені платити за спожиті комунальні послуги. У другому – за них платитиме «Ощадбанк» на основі даних, які надаватимуть надавачі послуг.

Вже з травня для «старих» субсидіантів потрібно буде знову подавати заяву та декларацію до управління соцзахисту. Остаточно ми не знаємо, яким чином виплачуватиметься субсидія у новому періоді. Вона може залишитися у готівковій формі або ж перераховуватиметься через «Ощадбанк» надавачам послуг. Також є інформація, що ми взагалі можемо повернутися до «старої» форми виплати.

До речі, для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі «Ощадбанку» за телефоном 0 800 210 800.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую