ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Відеопідсумки тижня: підготовка до президентських виборів та штраф для газовиків

Юна МІТРАШКО Суспільство 945

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Якими були новини тижня що минає.

Підготовка до президентських виборів, штраф для газовиків та яка категорія пацієнтів вже з квітня залишиться без державного фінансування. Про це більше сьогодні у підсумку тижня від сайту «Є».

На Хмельниччині триває підготовка до президентських виборів, що мають відбутися у неділю 31 березня. В області утворено 1 535 дільничних виборчих комісій, до роботи в яких залучено майже 19 тисяч осіб, які представляють 20 кандидатів на пост Президента України. Такі данні оприлюднила Громадська мережа ОПОРА. Активісти також продовжують фіксувати порушення, пов’язані із виборчим процесом на Хмельниччині. Крім цього, Громадська мережа проводитиме паралельний підрахунок голосів по Україні, й вже 1 квітня планують оприлюднити свої дані.

Інсталяцію у вигляді гігантської пачки гречки встановили у Хмельницькому, на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Таким чином місцеві студенти та активісти закликають хмельничан не продавати свій голос на виборах. На встановленій конструкції розміщена інформація щодо кримінальної відповідальності за торгівлю голосами на виборах. Планується, що «Студентська гречка» стоятиме в центрі Хмельницького до другого туру виборів, 21 квітня.

Хмельницькі поліцейські слідкуватимуть за правопорядком в режимі «online». На території всіх ОВК встановили мобільні системи відеоспостереження. Кожна з таких систем складається з кількох дистанційно керованих камер, які повністю перекривають по периметру територію довкола виборчих комісій. В самих залах, де проходитиме голосування, камери не встановлювалися, щоб не порушувати таємність волевиявлення.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вирішила оштрафувати «Хмельницькгаз» на 850 тисяч гривень. На їх думку «Хмельницькгаз» неправомірно донараховував абонентам платежі за газ. Крім штрафу, нацкомісія зобов’язала «Хмельницькгаз» провести перерахунки до 5 квітня, починаючи з жовтня 2018 року. Але це у випадку, якщо останні погодяться з рішенням регулятора. Тож найвірогідніше що «Хмельницькгаз» оскаржуватиме рішення регулятора в суді.

З 1 квітня пацієнти, які не мають угоди з лікарем, платитимуть за послуги з власної кишені. МОЗ хоче припинити повне фінансування пацієнтів, які не уклали декларацій з лікарем. Досі держава за кожного такого пацієнта, платила медзакладам по 120 гривень в рік. Окрім цього, за словами медиків, можуть виникнути й інші труднощі, наприклад, при записі на прийом. Адже, в першу чергу будуть обслуговувати тих, хто підписав договір із лікарем. Медики нагадують що укласти декларацію з сімейним лікарем можна будь-коли. Цей процес не має кінцевої дати. А у МОЗ додають, що незважаючи на підписану декларацію чи її відсутність, усі пацієнти, які потребуватимуть екстреної медичної допомоги, її отримають.

Відтепер вулиці Хмельницького будуть мити і пилососити. Комунальники взяли курс на заміну прибирання з ручного та автоматизоване, для цього і відповідну техніку придбали. До універсального «Глобуса», який прибирає великі та магістральні вулиці обласного центру та невеличкого автомобіля «Шмідт», який пилососить тротуари, додався й вакуумний підмітальний причіп. Придбали його у київської фірми за півтора мільйона гривень. І вже випробовують на міських вулицях.

У Хмельницькому запрацювало аварійне «Оглядове колесо», яке розташоване в парку імені Михайла Чекмана. Щоправда, запуск атракціону був несанкціонованим. Як розповіли у КП «Парки та сквери» аварійний атракціон був заблокований тросами, які обірвав сильний вітер. Адміністрація парку ситуацію виправила, атракціон знову заблокувала тросами. До речі, питання що робити з аварійним атракціоном піднімалось не раз протягом останніх років та поки міська рада не вирішила, яким чином його вирішуватиме. Тому радимо пам’ятати, прогулюючись парком Чемана, що там знаходиться аварійний об’єкт.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую