ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

«Ми констатуємо залучення адмінресурсу», - представник «ОПОРИ»

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Вибори 1651

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Спостерігачі за виборами від «ОПОРИ» дали свою оцінку виборчій кампанії на Хмельниччині.

 Кампанія пройшла спокійно, хоч і була напруженою. Так коротко можна охарактеризувати оцінку виборчих перегонів на Хмельниччині представниками Громадянської мережі «ОПОРА».

За словами Володимира Гарієвського, громадського омбудсмена із захисту виборчих прав «ОПОРИ» у Хмельницькій області, на Хмельниччині було 60 звернень до правоохоронних органів з приводу порушень, пов’язаних із виборами. Зокрема складено 11 протоколів про адмінпорушення та порушено 2 кримінальні провадження, які стосуються знищення і підпалу білбордів у місті Полонному. «Бувало таке, що люди телефонували і говорили, що: «Ось там, здається, йде підкуп виборців». Але потім ця інформація не підтверджувалася, - каже пан Володимир. – Всього подібних звернень було 12».

Утім, якщо на виборах Президента в 2014 році на Хмельниччині, як кажуть в «ОПОРІ», не було фактів застосування адмінресурсу, то під час нинішніх перегонів вони фіксували подібні.

«У нас є кілька випадків адмінресурсу з боку Хмельницької міської влади. До прикладу, ми зафіксували, як Руслан Кошулинський виступав перед колективом міської лікарні й керівник цієї установи перед своїми працівниками заявив, що він підтримує цього кандидата. Ми вважаємо, що це є залучення адмінресурсу, тому що ця лікарня підпорядкована міському голові, який є однопартійцем цього кандидата. І керівник лікарні таким чином впливає на своїх підлеглих, оголошуючи свою позицію в робочий час. І подібних випадків було декілька, - каже Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами у Хмельницькій області. – Багато випадків залучення адмінресурсу з боку Хмельницької облдержадміністрації». Як приклад, пан Андрій навів візит Петра Порошенка до Хмельницького 20 березня, коли той в якості кандидата в президенти виступав на майдані Незалежності.

Андрій Попик (ліворуч) та Володимир Гарієвський розповіли про перебіг президентської кампанії на Хмельниччині.

«Ми побачили таку новинку, що автобуси, які привезли учасників мітингу з різних районів, паркувалися на території військової частини, - розповів Андрій Попик. – Ми брали офіційний коментар у керівника військової частини і він заявив, що це відбулося на підставі усного прохання голови Хмельницької облдержадміністрації, щоб в місті не було транспортного колапсу, бо була велика кількість автобусів. «ОПОРА» не бачить нічого поганого в привезенні людей на мітинги, бо це нормальна практика, якщо у вас є прихильники і ви їх привозити. Але ми засуджуємо факти залучення бюджетників у їхній робочий час у заходах кандидатів і використання адмінресурсу».

Як проходитимуть вибори 31 березня, як то кажуть, час покаже. На Хмельниччині за ними стежитимуть вісім десятків спостерігачів від «ОПОРИ», а ще будуть й представники міжнародних організацій. Крім цього, «ОПОРА» проводитиме паралельний підрахунок голосів по Україні, й вже 1 квітня планують оприлюднити свої дані.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую