ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

Реформа децентралізації: коли область буде об’єднана трьома районами

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 4358
Юрій Ганущак каже, на Хмельниччині буде лише три райони
Юрій Ганущак каже, на Хмельниччині буде лише три райони. Фото: автора

В області працюватиме три райдержадміністрації.

На Хмельниччині, як в Україні, продовжує реалізовуватись реформа децентралізації. Як повідомив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак під час круглого столу в Хмельницькій ОДА, до 2020 року область має бути повністю «покрита» громадами.

«Уряд заявив, що у 2020 році нові місцеві вибори відбудуться на просторовій основі. А це означає, що будуть створені повноцінні громади на всій території області. Якщо запуститься закон про засади адміністративно-територіального устрою, то будуть затверджені нові райони у Хмельницькій області. Наразі розглядається три – Кам'янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський райони. Думаю, така структура запрацює з 1 січня 2021 року», - каже Юрій Ганущак.

За його словами, райони стануть адміністративно-територіальними одиницями, де будуть розташовані територіальні органи виконавчої влади – управління Нацполіції, соціального захисту, ДСНС, фіскальної служби. Експерт стверджує, що швидше за все, районних рад у 2020 році не буде.

Зміни терустрою обговорювали під час круглого столу.

«Нові райони формуватимуться по межах новостворених громад на базі великих міст. Є певні критерії, щодо їх формування. Зокрема, це — найменше 150 тисяч жителів, достатня кількість адміністративних приміщень, щоб розмісти відповідні органи. Також, ми передбачаємо, що в цих районах будуть працювати райдержадміністрації. Вони мають бути виведені з під управління Президента і підпорядковуватимуться Уряду. Такі зміни до Конституції підготовлені й, думаю, будуть прийняті», - зазначив директор Інституту розвитку територій.

Юрій Ганущак додав, що попри зміну керівника держави, напрямок реалізації реформи не буде змінений. Нова команда позитивно сприймає результати децентралізації.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую