ye-logo.v1.2

Реформа децентралізації: коли область буде об’єднана трьома районами

Суспільство 6017
Юрій Ганущак каже, на Хмельниччині буде лише три райони
Юрій Ганущак каже, на Хмельниччині буде лише три райони. Фото: автора

В області працюватиме три райдержадміністрації.

На Хмельниччині, як в Україні, продовжує реалізовуватись реформа децентралізації. Як повідомив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак під час круглого столу в Хмельницькій ОДА, до 2020 року область має бути повністю «покрита» громадами.

«Уряд заявив, що у 2020 році нові місцеві вибори відбудуться на просторовій основі. А це означає, що будуть створені повноцінні громади на всій території області. Якщо запуститься закон про засади адміністративно-територіального устрою, то будуть затверджені нові райони у Хмельницькій області. Наразі розглядається три – Кам'янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський райони. Думаю, така структура запрацює з 1 січня 2021 року», - каже Юрій Ганущак.

За його словами, райони стануть адміністративно-територіальними одиницями, де будуть розташовані територіальні органи виконавчої влади – управління Нацполіції, соціального захисту, ДСНС, фіскальної служби. Експерт стверджує, що швидше за все, районних рад у 2020 році не буде.

Зміни терустрою обговорювали під час круглого столу.

«Нові райони формуватимуться по межах новостворених громад на базі великих міст. Є певні критерії, щодо їх формування. Зокрема, це — найменше 150 тисяч жителів, достатня кількість адміністративних приміщень, щоб розмісти відповідні органи. Також, ми передбачаємо, що в цих районах будуть працювати райдержадміністрації. Вони мають бути виведені з під управління Президента і підпорядковуватимуться Уряду. Такі зміни до Конституції підготовлені й, думаю, будуть прийняті», - зазначив директор Інституту розвитку територій.

Юрій Ганущак додав, що попри зміну керівника держави, напрямок реалізації реформи не буде змінений. Нова команда позитивно сприймає результати децентралізації.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую