ye-logo.v1.2
15 Жовтня, 2019

В Ізяславі міська рада заплатить власнику авто, на яке впало дерево

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1215
Ізяславський суд зобов'язав міську раду відшкодувати шкоду за пошкоджене деревом авто
Ізяславський суд зобов'язав міську раду відшкодувати шкоду за пошкоджене деревом авто. Фото: ілюстративне alamy.com

Гілка звалилася на легковик ще у серпні минулого року.

Суд задовольнив позов до Ізяславської міської ради про відшкодування шкоди власника легкового автомобіля, який пошкодила гілка, що впала з дерева. Про це повідомляють у прес-службі Хмельницького апеляційного суду.

«У серпні 2018 року позивач залишив своє авто в Ізяславі неподалік піцерії. На легковик з дерева впала гілка, завдавши йому механічних пошкоджень. За даними висновку експертного автотоварознавчого дослідження, матеріальна шкода склала 13 535 гривень. Цю суму та ще 2 тисячі гривень, витрачених на експертизу, позивач просив суд стягнути з міської ради», - зазначають у прес-службі. 

Представник відповідача проти задоволення позову заперечила, зауваживши, що його вина в заподіянні шкоди відсутня, натомість сам позивач припаркував автомобіль у невстановленому місці. Тож він, як власник майна, несе ризик його пошкодження.

У судовому засіданні обставини, описані у позові, підтвердили представники поліції та пожежно-рятувальної частини, яким довелося фіксувати факт падіння гілки та звільняти від неї автомобіль.

«Відповідно до статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом», - ідеться в рішенні суду.

Суд прийшов до висновку, що Ізяславська міська рада відповідальна за стан зелених насаджень, які знаходяться на земельних ділянках комунальної власності та не передані в користування третіх осіб. Тож повинна відшкодувати позивачу шкоду, завдану гілкою, що впала на його автомобіль, а також 2 тисячі гривень, витрачених на експертизу й судовий збір.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую