ye-logo.v1.2

В обласному центрі вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Суспільство 2504
Хмельничани вшанували пам
Хмельничани вшанували пам'ять полеглих в часи Другої світової війни. Фото: автора

78 років тому 22 червня розпочалась німецько-радянська війна.

Сьогодні, 21 червня, напередодні Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війнив обласному центрі відбулись пам’ятні заходи. Кілька десятків містян прийшли аби покласти квіти до Вічного вогню.

Рівно 78 років тому на територію сучасної України розпочалось вторгнення військ нацистської Німеччини. Мільйони людських доль змінили події тих років і розділили життя на «до» та «після». Ще у листопаді 2000 року день початку війни, 22 червня, закріпили на всеукраїнському рівні як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

В одинадцятирічному віці війна "постукала" у життя до Володимира Мельника, який також сьогодні пришов до Вічного вогню покласти квіти й загадати усіх полеглих товаришів та рідних. Ветеран каже, пам'ятає той день, коли розпочалась війна.

Містяни прийшли із квітами до меморіалу

«Сьогодні день, коли загадують тих, кого забрала війна. Хто не знає війни, то для нього 22 червня, мало що означає. Для мене – це день скорботи, бо я на свої очі бачив, як люди гинуть. Війна забрала чимало моїх родичів, товаришів. Для мене бойові дії почались, коли я був хлопчаком, в 11 років», - розповідає Володимир Мельник.

Захід розпочався із звучання гімну України

Додає, що про початок війни він зрозумів тоді, коли у небі почали літати військові літаки над рідним селом Шпичинці у Деражнянському районі. Там у той час розміщувались ДОТи – залізобетонні споруди для укриття зброї та довготривалої оборони.

Вогонь на меморіалі цього дня не запалили

«У селі була смуга ДОТ. Ми були хлопчаками, бігали біля цих дотів. Коли почалась війна, командири їх позакривали на замок. Тому у кого навіть була зброю, то не було де взяти патрони. Потім прийшли німці і вільно захопили ті ДОТи», - зазначив ветеран.

Володимир Мельник (в центрі) зустрів війну дитиною

Каже, що згадувати події Другої світової боляче та страшно. Майбутні покоління мають пам’ятати подвиг своїх дідів-прадідів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую