FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

Садочки області переповнені: лідирує Хмельницький

У 2019 році в області заплановано створити 955 додаткових місць у дошкільних закладах. Фото: з архіву

В обласному центрі 1300 дітей стоїть на черзі, аби потрапити до дошкільних закладів.

На Хмельниччині працює 762 заклади дошкільної освіти, у яких цьогоріч підуть 47 тисяч дітей. Про це повідомив під час колегії Хмельницької облдержадміністрації директор Департаменту освіти та науки області Олег Фасоля.

«Проблема із нестачею місць у дитячих садках є актуальною вже не один рік. Згідно зі статистикою, у містах області на 100 місць у дитячих садках на сьогодні претендує в середньому 137 дітей. У селах ситуація дещо інша – на 100 місць там є 86 дошкільнят. Власне, тому батьки вимушені ставати у чергу мало не з народження малюка. Найбільша черга на влаштування в закладах дошкільної освіти у Хмельницькому – 1300 дітей. У Полонській міській ОТГ у черзі стоїть 190 дітей, у Красилівській міській ОТГ – 98 малюків та у Понінківській селищній ОТГ – 86 дітей», - розповів Олег Іванович.

Головний освітянин області під час колегій оприлюднив план поетапного створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти.

Директор Департаменту освіти та науки області Олег Фасоля: «Проблема із нестачею місць у дитячих садках є актуальною вже не один рік».

«У 2019 році в області заплановано створити 955 додаткових місць. По одній групі буде створено у Полонській міській ОТГ та Розсошанській сільській ОТГ. Також на базі садочків будуть відкриті додаткові групи у Старокостянтинові (4), Деражнянському районі (1), Красилівській міській ОТГ (1) та у Полонській міській ОТГ (2). Показник виконання плану створення додаткових місць наразі виконаний на 55 відсотків», - каже Олег Фасоля.

Окрім перезавантаження та черг у садочки області, на колегії були озвучені і проблемні питання в дошкільній освіті, які потребують вирішення.

«Серед нагальних – оновлення освітнього простору, навчально-методичної бази та розвивальних осередків. Також на досить низькому рівні є забезпечення з послугами з доступу до інтренету закладів дошкільної освіти у сільській місцевості», - зауважує освітянин.

Читайте також: У деяких хмельницьких школах та садочках зміняться керівники