ye-logo.v1.2
13 Грудня, 2019

У будинку-інтернаті на Летичівщині виявили порушення прав людини

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 931
У будинку-інтернаті виявили порушення
У будинку-інтернаті виявили порушення. Фото: www.ombudsman.gov.ua

Про порушення повідомили відповідні органи.

У Новокостянтинівському будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, який знаходиться в Летичівському районі не забезпечені необхідні умови для осіб з інвалідністю. Про це повідомляють на сайті Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

«В інтернаті проживає 35 людей похилого віку, серед яких 16 лежачих хворих. Для підопічних створено задовільні умови, вони відкриті до спілкування, більшість висловлювали своє задоволення щодо умов проживання в закладі, якості харчування та ставлення персоналу до них. Водночас в установі не забезпечені необхідні умови для осіб з інвалідністю: в приміщеннях лазні та туалету відсутні будь-які пристосування для них. Лежачі хворі не забезпечені у повній мірі необхідними технічними засобами реабілітації», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, під час візиту виявили двох осіб з ампутованими кінцівками, які потребують встановлення групи інвалідності. Особи перебувають в інтернаті більше двох років, не мають родичів та не можуть самостійно реалізувати своє право на встановлення групи інвалідності і засобами для реабілітації згідно з індивідуальною програмою реабілітації інвалідів. Однак в закладі цим питанням ніхто не займається.

Також були виявлені порушення санітарно-гігієнічних вимог в більшості приміщень закладу, не забезпечується доступ підопічних до правової інформації, відсутні відповідні стенди.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого до Хмельницької обласної державної адміністрації.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую