ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

У Кам’янці-Подільському з’явився мурал на честь Симона Петлюри

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2508
Головного отамана військ УНР Симона Петлюру зобразили з фотографії, зробленої під час його перебування в Кам'янці-Подільському
Головного отамана військ УНР Симона Петлюру зобразили з фотографії, зробленої під час його перебування в Кам'янці-Подільському. Фото: фото Олександра Бейлика

Площа стінопису 200 квадратів.

У Кам’янці -Подільському з’явився найбільший в Україні мурал із зображенням Голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри. Арт-об’єкт прикрашає фасад одного з будинків у Старому місті на вулиці Зарванська, 5б.

Як розповідає організатор проекту, меценат Олександр Бейлик, це не перший, але найбільший за площею стінопис, який віддає шану пам'яті видатному борцеві за незалежність України. Головного отамана військ Української Народної Республіки Симона Петлюру зобразили з фотографії, зробленої під час його перебування в Кам’янці-Подільському.

«Сто років тому Кам’янцю-Подільському випало стати останньою столицею УНР. І саме в той час, у 1919-1920 роках, Симон Петлюра і його уряд перебували в нашому місті. Власне, ідея створити такий стінопис з'явилася після того, як я побував на могилі Петлюри на кладовищі Монпарнас у Парижі наприкінці минулого року. Цей проєкт підтримали в міському осередку організації «Просвіта». Тож, сподіваємося, мурал стане не лише мистецьким об'єктом, а й надихатиме на боротьбу усіх патріотів, які розуміють, що у нас, так само, як і 100 років тому, іде війна», - розповідає Олександр Бейлик.

   

Підготовка до роботи тривала 9 місяців, а на її виконання пішло чотири дні, 30 аерозольних балончиків і 30 літрів фарби. Фото: Олександра Бейлика

Куратор проекту зазначає, що мурал є подарунком для Кам’янця-Подільського та його мешканців.

Автором масштабного стінопису, площа якого 200 квадратних метрів, став тернополянин - художник Тарас Довгалюк, який нині мешкає у Львові. Підготовка до роботи тривала 9 місяців, а на її виконання пішло чотири дні, 30 аерозольних балончиків і 30 літрів фарби. Обійшовся мурал у 50 тисяч гривень.

До теми: У Кам’янці відновлюють ґанок, де Петлюра приймав парад військ УНР.

Нагадаємо, що цього річ в Кам'янці-Подільському реалізовують проект «Присяга-1919», спрямований на вшанування 100-ї річниці з дня складання Присяги на вірність УНР. Саме тут 14 жовтня 1919 року Присягу на вірність УНР складав Симон Петлюра, Директорія, міністри, урядовці, судді та військові.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую