ye-logo.v1.2

Відзначення 100-річчя УНР у Кам'янці-Подільському таки увійшло до переліку пам'ятних дат наступного року

Історія 2425
На початку грудня автори перезнтували проект перед депутатами міської ради.
На початку грудня автори перезнтували проект перед депутатами міської ради.. Фото: live-kp.com

Відповідний проект Постанови прийняли Народні депутати.

Народні депутати України прийняли проект Постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році.

Подія Кам’янець-Подільської Доби УНР “100 років з часу прийняття «Урочистої обітниці Директорії, міністрів, урядовців і суддів та присяги військових на вірність Українській Народній Республіці» (14.10.1919)” входить до розділу Відомих подій в Україні, повідомляє міська рада.

Проект постанови рекомендує Кабмін створити організаційний комітет з відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2019 році, а також розробити плани заходів. У навчальних заходах рекомендують проводити в навчальних закладах уроки, виховні години, засідання за круглим столом, конференції, інші тематичні заходи, приурочені до пам’ятних дат та ювілеїв. Зокрема, рекомендується включити відповідні теми до переліку конкурсів МАН, курсових та дипломних робіт у навчальних закладах.

Нагадаємо, що 4 грудня під час засідання сесії Кам'янець-Подільської міської ради депутатам презентували проект "Присяга-1919", який передбачає відзначення сторіччя Української Народної республіки. 

Автори пояснюють, що «Присяга-1919» - це проект, спрямований на вшанування 100-ї річниці з дня складання Присяги на вірність УНР. І додають, що цим самим хочуть утвердити статус міста Кам'янця-Подільського, як важливого свідомісного форпосту у боротьбі за незалежність Української держави.

В рамках відзначення річниці УНР у місті планують збудувати меморіальний комплек, створити кімнату-музей у приміщенні міської ради Кам'янця-Подільського, відзняти документально-ігровий фільм та видати книгу. Також планують, що Нацбанк України випустить пам'ятну монету, а Укрпошта - марку на честь сторічної історії УНР. У жовтні ж наступного року в Кам'янці-Подільчькому планують провести військово-історичну реконструкцію та встановити 14 жовтня як День присяги на вірність Україні та відзначати дату на державному рівні.

Варто зазначити, що раніше відповідний Указ "Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років" видав і Президент України. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую