ye-logo.v1.2

Пляж для людей: чи можна купати собак у Південному Бузі

Суспільство 7529
Власники тварин інколи нехтують правилами вугулу домашніх улюбленців. Фото: автора
Власники тварин інколи нехтують правилами вугулу домашніх улюбленців. Фото: автора

Вода та пісок можуть стати вогнищами інфекцій, кажуть медики.

Під час купального сезону міський пляж у Хмельницькому популярне місце у хмельничан. Однак, туди приходять не лише скупатися та позасмагати… Чимало власників тварин полюбляють прогулятися вздовж річки зі своїм улюбленцем, а інколи й освіжити його у воді. Однак, мало хто знає, що це заборонено…

Нагадати про те, що міський пляж – не місце для купання тварин, вирішили у комунальному підприємстві «Парки та сквери», які дбають про благоустрій міського пляжу.

Комунальне підприємство "Парки та сквери" встановили на міському пляжі інформаційні стенди.

«Такі норми - не новина. Правила утримання домашніх тварин визначені Законом «Про захист тварин від жорстокого поводження», де зазначається, що купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах забороняється. Окрім цього, є рішення сесії Хмельницької міської ради, де затверджені правила утримання домашніх тварин у нашому місті. Однією з заборон є така, що вигулювати тварин в невідведених для цього місцях не можна. В разі порушення цих правил, на власникам може загрожувати адмінпопередження або штраф», - каже директор комунального підприємства «Парки та сквери» Олександр Боднарчук.

Поряд з дітьми на міському пляжі купаються й собаки.

Нагляд за дотриманням правил вигулу собак відноситься до компетенції патрульної поліції. «Якщо власник тварини порушує ці правила, патрульні мають право оформити на дану особу адміністративні матеріали за статтею 154 КУпАП. Санкція цієї статті тягне за собою штраф у розмірі до 51 гривні, – каже Роксолана Середюк, тимчасово виконуюча обов’язки інспектора відділу пресслужби Управління патрульної поліції області. – Стежать за дотриманням порядку на міському пляжі у Хмельницькому велопатрульні. З початку року було задокументовано 5 випадків порушень утримування собак та котів (стаття 154 КУпАП). Також часто люди з цього приводу звертаються з написанням письмових заяв до територіальних відділ поліції. Якщо хмельничани стали свідками того, як власники тварин купають їх на міському пляжі, нехай одразу телефонують на службу «102».

Від собаки у воду та на пісок можуть потрапити яйця глистів, кажуть медики.

Небезпечність купання тварин на міських пляжах підтверджують і ветеринари.

«Вода та пісок – найкращий переносник різних інфекцій, - каже лікар відділу Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини Дмитро Андрощук. - Від собаки у воду та на пісок можуть потрапити яйця глистів. Також людина, якщо скупається після тварини, може захворіти на різні форми дерматитів. Собачі екскременти можуть потрапити на пісок, у якому граються діти. А це вже неприпустимо. Коли дуже треба, собак можна купати нижче за течією від пляжу, облаштованого для людей. Якщо це роблять на громадському пляжі, варто скаржитися до відповідних органів».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую