ye-logo.v1.2

Муніципальна няня: скільки хмельницьких родин скористалось послугою

Суспільство 3271
Фото: report.if.ua

Проєкт не надто популярний серед містян.

Від початку року в Україні почала діяти урядова програма «Муніципальна няня». Згідно із нею, батьки дітей до 3 років можуть отримати від держави часткову компенсацію витрат на послуги няні. Компенсація виплачується у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до шести років,у 2019 році  це 1626 гривень. Як повідомляють у міському управлінні соціального захисту, наразі послугою скористалось 34 сім'ї.

«У більшості випадків нянями ставали бабусі, але були й просто добрі знайомі родини. Цифра охочих скористатись послугою, як для міста Хмельницького — не велика. Спочатку проєкт зацікав дуже малу кількість осіб, але зараз ми спостерігаємо ріст охочих», - розповідає заступниця начальника управління Євгенія Мельничук.

На її думку, учасників проєкту "Муніципальна няня" в місті ставатиме все більше. Він вигідний не лише для батьків, а й самих нянь. Останніми, до речі, може стати будь-хто, адже особливих вимог до муніципальних нянь не передбачено.

«У батьків часто є потреба відлучитися, це молоді люди, які розвиваються, працюють. По-друге, бувають випадки коли бабусі не мають достатньо трудового стажу і мають потребу офіційно допрацювати певний час чи до певного віку. Це саме той випадок коли можна скористатись послугою з вигодою», - додає Євгенія Степанівна.

Муніципальна няня має бути зареєстрована фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми. Батьки самостійно займаються пошуком такої людини й в управління соцзахисту звертаються уже з підписаним договором з няньою.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую