ye-logo.v1.2

Чому смердить у Хмельницькому: версії фахівців

Суспільство 14783
Вигрібний резервуар підприємства в селі Грузевиця
Вигрібний резервуар підприємства в селі Грузевиця. Фото: Олександра Лукова

Екологи припускають, що сьогодні запах доноситься з свинокомплексу, що в Грузевиці.

Хмельничани знову скаржаться на сморід у місті. Ситуація з неприємним запахом вже понад три тижні не дає спокою містянам. Наразі фахівці управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста інспектують можливі проблемні ділянки і повідомляють сайту «Є» перші результати.

«Ми досліджуємо цю ситуацію. Щойно повернувся з села Грузевиця, де є свинокомплекс. Важко пристойною мовою описати, який тут сморід. Запах розноситься з вигрібних резервуарів підприємства. Його розміри близько 200 метрів квадратних. Напрямок вітру в бік міста, тому, ймовірніше за все, що сьогодні запах іде саме звідси», - коментує начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради Олександр Луков.

Про те варіант, що неприємних ароматів Хмельницькому додає і міське сміттєзвалище, не відкидають. В управлінні екології припускають, що погодні умови сприяють розповсюдженню запаху низиною.

«Проінспектували всі можливі проблемні зони, ми добрали необхідні аналізи зокрема і в районі пляжу. І припускаємо, що запах йде зі сміттєзвалища, активні роботи на якому збіглися з перепадом температур і запах гниття опустився в долину. Окрім цього на гарячу лінію почали надходити чимало скарг на запах від мешканців Олешина. В самому Хмельницькому аварій каналізацій, які могли б викликати такий сморід - не було. До нас також звернулась рятувальна служба міського пляжу, аби визначити чи ситуація не стосується води річки Південний Буг. Проінспектувавши ділянки на об’їзній та на межі, де вода заходить у місто ознак, забруднення не виявили», - пояснює Олександр Луков.

І додає що в цьому випадку ситуацію може вирішити лише роздільний збір сміття.

Директор Хмельницького комунального підприємства. «Спецкомунтранс» Олександр Зімін, не відкидає можливості поширення смороду зі сміттєзвалища. Каже, що це звичайний процес гниття, який активізувався через високу температуру, а на його поширення мікрорайонами міста впливає атмосферний тиск. Тож, якщо погодні умови зберігатимуться, то і сморід хмельничанам докучатиме і надалі.

«Зараз висока плюсова температура, за цих умов бактерії розмножуються активніше, тому запах виділяється активніше, ніж зазвичай. Екологи періодично відвідують сміттєзвалище, дають певні висновки по тим параметрам, які входять у їх компетенцію. А те, що стосується запаху, це сукупність погодних умов і специфіки роботи сміттєзвалища. Ще має велике значення атмосферний тиск, коли має бути дощ - тиск понижується і запах опускається до низу. Тому його відчувають у деяких мікрорайонах. Коли суха, навіть сонячна погода, запаху не чути, бо він піднімається вище», - пояснює Олександр Зімін.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую