ye-logo.v1.2

Збудник холери виявили у восьми водоймах Хмельниччини

Суспільство 8157
У вісьми водоймах області виявили збудник холери
У вісьми водоймах області виявили збудник холери. Фото: Дарії Пастернак

За словами фахівців концентрація замала, аби спричинити захворювання.

Фахівці «Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України» провели дослідження вод у річках та ставках області. За результатами аналізів у восьми водоймах виявили збудник холери.

Позитивними на наявність його виявились проби з річок:

Дністер біля села Велика Слобода;

Смотрич – безпосередньо у Смотрицькому каньйоні.

А також у водоймах:

ставок річки Гуска біля цукрового заводу міста Шепетівка;
водойма не організованого відпочинку міста Шепетівки (вулиця Економічна);
ставок в селищі міського типу Теофіполь;
село Клубівка Ізяславського району;
ставки Царське озеро та у мікрорайоні Ружична у Хмельницькому.

Попри виявлений збудник, купатись у цих водоймах можна, каже завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталій Овчарук. Такі моніторингові дослідження центр проводить щорічно. Цей вид збудника холери має назву – холерний вібріон не 01 групи. В навколишньому середовищі він досить поширений, його налічується понад 150 видів. І якщо немає відповідних умов, то до захворювань він практично не призводить.

«Холерні вібріони розділяються на два типи: «01 групи» - вони призводять захворювання на холеру і «не 01 групи», які не призводять до захворювання. Відрізняються вони тим що перші виділяють токсини, які і викликають захворювання. Вірогідність, що тип збудника «не 01 групи», який виявили дослідження, викличе захворювання, дуже мала. Лише при дуже великій концентрації цих сполук в одному місці та ослабленому організмі, особливо це стосується дітей, цілком можливо виникнення захворювання з діареєю у вигляді гастроентероколіту. Проте вода у річці на місці не стоїть, вона протічна, а тому скупчення сполук у великій кількості малоймовірне. Це більше стосується ставків в яких немає проточної води», - пояснює Віталій Овчарук.

І додає, що моніторингові дослідження води на холеру триватимуть до 1 жовтня. Тому за два тижні у зазначених водоймах знову відберуть проби для аналізу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую