Гаряча тема:
- Війна
Віртуальні книги, 3D-ручки та графічні планшети: хмельницькі бібліотеки стануть «розумними»
В місті реалізовують проєкт «Smart-біблітотеки».
У Хмельницькому презентували сучасне цифрове обладнання, яке закупили для міських бібліотек. Йдеться про 3D-ручки, 3D-принтери, книги з доповненою віртуальною реальністю, графічні планшети, плотер для вирізання, ноутбуки та іншу техніку, які з'явились завдяки перемозі проєкт «Smart-біблітотеки - помічник розумного міста» у Бюджеті участі у 2018 році.
«Цей проєкт написаний для хмельничан і підтриманий ними ж. Все що було задумано – придбали. Зізнаємось, що спочатку і нам потрібно було навчитись працювати із новою технікою. Тепер можемо показувати, як це робити іншими», - каже авторка проєкту і директорка Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька.
За її словами, Хмельницький - сучасне місто, яке постійно розвивається. З'являється багато сервісів, з якими люди мають навчитись працювати, тому містян потрібно навчати цифровій грамотності. У бібліотеці хмельничани зможуть доторкнутися до цих новацій, ознайомитись з їх роботою.
Завдяки плотеру на папір можна переносити найскладніші графічні зображення
«Саме сьогодні кожен може познайомився з тим, як працює 3D-ручка, 3D-принтер. 3D - моделювання це перспективний напрямок, це наше майбутнє. Можна побачити, як вирізає малюнки плотер – пристрій про який взагалі мало хто чув. У бібліотеці є можливість займатись навіть графічним дизайном. У нас є діти, які самі пишуть книги, і ми подумали, чому б ці книги не ілюструвати за допомогою графічного планшета. Відвідувачі свої малюнки відразу перетворюють на ілюстрацію. Плануємо видавати такі книжечки з особистими малюнками», - додає Тамара Степанівна.
Тамара Козицька каже, "розумна бібліотека" потрібна хмельничанам
Від початку літа у бібліотеках міста з'явились книги з доповненою віртуальною реальністю з використанням AR-технологій, які містять текстовий, звуковий, графічний режими. Вони уже користуються популярністю серед відвідувачів. Маючи смартфон можна побачити як малюнки на сторінках книг рухаються.
Книги "оживають" на смартфоні
«Усе що придбали завдяки проєкту будемо поступово, по черзі, передавати в інші філії бібліотек по мікрорайонах. Усе, аби більше містян могли ознайомитись із технологічними новинкам», – зазначає Тамара Козицька.
Видання з доповненою реальністю коритсуються оппулярністю серед відвідувачів бібліотек
Загалом вартість громадського проєкту «Smart-біблітотеки - помічник розумного міста» становила 150 тисяч гривень. Головна мета – підвищити обізнаність містян у можливостях «розумного міста».
Через графічний планшет зображення можна переносити на комп'ютер
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: