ye-logo.v1.2

Як оформити пенсію онлайн: у Хмельницькому презентували новий сервіс

Суспільство 3743
Жителі Хмельниччині вже подають заяви онлайн
Жителі Хмельниччині вже подають заяви онлайн. Фото: news.dtkt.ua

Головна мета - розв'язати проблему постійних черг.

Відтепер документи на призначення пенсії можна подати не виходячи з дому. Для цього потрібно подати заяву у режимі онлайн через вебпортал Пенсійного Фонду України. Відповідний сервіс - Е-пенсія, запрацював 9 серпня цього року. На Хмельниччині ним скористалися вже троє подолян, перша заява надійшла зі Старої Синяви. Про це сьогодні, 28 серпня, розповіли на презентації сервісу, фахівці управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

За словами начальника ПФУ в Хмельницькій області Ольги Заярнюк, щомісяця за призначенням пенсії в області звертається близько двох тисяч осіб. Тому головна мета сервісу розв'язати проблему постійних черг.

Як скористатись новим сервісом:

Потрібно мати електронний цифровий підпис. Він потрібний для реєстрації та подачі документів на порталі пенсійного фонду. Отримати його можна у центрі сертифікації ключів. Далі заповнити форму для входу у систему - ввівши цифровий підпис від імені фізичної особи.

Форму для входу у систему на порталі Пенсійного Фонду України
У переліку послуг обрати «Заява на призначення пенсії»
Вимоги до подачі інформації в заяві

У переліку послуг обрати «Заява на призначення пенсії». На екрані з’явиться детальний перелік усіх видів пенсії та документів, які необхідно подати для то чи іншого виду. У цьому списку потрібно обрати потрібний, наприклад «Пенсія за віком».

Після обраної категорії на екрані з’явиться заява, яку потрібно заповнити вказавши данні про себе, яким чином бажаєте отримувати пенсію (поштове відділення чи банківська картка) та прикріпити копії документів. Наприклад, для отримання пенсії за віком це паспорт, ідентифікаційний код та трудова книжка заявника. Документи можна засканувати або просто сфотографувати на телефон. В кінці електронної заяви потрібно підтвердити свої дії натиснувши «Сформувати електрону заяву».

Заява на призначення пенсії
До заяви необхідно прикріпити копії документів

Сформований документ заяви одразу з'явиться на екрані, її потрібно переглянути, підписати за допомогою електронного підпису та надіслати.  Фахівці пенсійного фонду розглянуть заяву і протягом 10 днів надішлють відповідь. Статус розгляду заяви можна і надалі відстежувати на порталі.

Сформований документ заяви потрібно переглянути, підписати та надіслати
Сформований документ заяви потрібно переглянути, підписати та надіслати
Статус розгляду заяви можна відстежувати на порталі ПФУ

Та, подавши документи он-лайн, з'явитись у відділення Пенсійного Фонду все одно потрібно для того, аби ідентифікувати особу та отримати пенсійне посвідчення. Наступним кроком розробників є запуск мобільного додатку Е-пенсія, аби подати документи було ще простіше.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую