ye-logo.v1.2

Замість уроків – на страйк: хмельницька молодь мітингувала проти змін клімату

Суспільство 2740
Молодь вийшла на страйк на захист клімату
Молодь вийшла на страйк на захист клімату. Фото: автора

Страйк пройшов під гаслом «Навіщо ходити на навчання, якщо моя планета під загрозою?»

Сьогодні, 27 вересня, у Хмельницькому учні старших класів, студенти та активісти влаштували кліматичний страйк. Місцева молодь зібралася з плакатами із екологічними закликами на майдані Незалежності.

«Чому ми маємо вимагати захистити нашу планету, а їм просто байдуже? Ми хочемо достукатися до тих людей, які там просто сидять і на все це «забили», - заявила одна з учасниць страйку одинадцятикласниця обласного ліцею Ірина Шемчук. - Особисто я, щоб вберегти клімат, запустила в себе в ліцеї акцію з утилізації сміття. Ми його сортуємо, збираємо макулатуру. Вдома теж окремо сортуємо макулатуру, метал і кришки від пластикових пляшок. Я привчила батьків до цього, це було важко. Вони такі «old school», але по трішки всі змінюються. Важко, але працює. Вчуся менше використовувати пластику в побуті. Наприклад, у магазині намагаюся не використовувати одноразових пакетиків. Стікери, за можливості, клею безпосередньо на продукт».

Як розповіли організатори екострайку в Хмельницькому, у першу чергу, таким чином намагалися привернути більше уваги до глобальних проблем в світі і в Україні зокрема.

«Сьогодні наше місто долучається до хвилі акцій, які прокотилися Україною і захопили ще 125 країн світу. Ми запросили молодь, громадський активістів, депутатів, усіх небайдужих до того, що відбувається з екологічним станом в світі та нашій країні, - зазначила голова правління «Молодь за краще майбутнє» Леся Романюк. - Ми написали офіційний лист у Департамент освіти Хмельницької міської ради для того, щоб усіх, хто хоче долучитися до страйку, було відпущено з навчання. Попередньо на страйк було зареєстровано біля шестисот учасників».

Ірина Шемчук (праворуч) навчила своїх батьків сортувати сміття, цим займається і в школі
На страйк прийшли учн місцевих шкіл та училищ на чолі з вчителями
Активісти активно привертали увагу перехожих
Молодь закликала владу припинити ігнорувати кліматичні зміни
Екологічні лозунги та заклики звучали впродовж кількох годин на майдані Незалежності

Під час страйку активісти оголосили вимоги, які мають до місцевої влади та керівництва держави. Страйкарі вимагали припинити виробництво, продаж і використання усіх продуктів з пластику. Закликали повністю перейти до відновлювальних джерел енергії. Нагадали, що міста мають бути зеленими, а інфраструктура міста має бути розбудована з врахуванням великої кількості велодоріжок, потрібно сприяти збільшенню кількості екологічного транспорту. Крім того, активісти виступили за зменшення фінансування тваринництва, оскільки ця галузь промисловості викидає найбільше СО2 у повітря.

«Хмельницький можна назвати відносно екологічним, але все рівно у нас є багато проблем. Наша організація працює з молоддю і звичайно, що ми не можемо безпосередньо впливати на те, щоб було збільшено електрокарів. Але ми можемо впливати на свідомість молоді. А це теж велика ніша, яку потрібно пропрацювати. Дуже часто, коли ми приходимо у навчальні заклади, ми зустрічаємо молодих людей, які взагалі не розуміють на рівні побуту, для чого сортувати сміття, для чого не користуватися пластиком, чому потрібно здавати макулатуру, куди здавати батарейки. Ми навчаємо їх таким речам. Вчені кажуть про те, що за 11 років кліматичні процеси будуть незворотні. Тому ми останнє покоління, яке може це змінити», - додала активістка.

Подібні акції відбуваються по всьому світу
Молодь закликала усіх бути екологічно свідомими
Були й креативні плакати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую