ye-logo.v1.2

Повірка лічильників на воду все-таки має бути безкоштовною

Суспільство 13717
Фото: РПЛ

Цього добився від комунального підприємства пересічний хмельничанин

Законом вже давно прописано те, що повірка усіх вимірювальних квартирних засобів (лічильників) має проводитися безкоштовно. Це й робиться в усіх містах України. А от у Хмельницькому закон виконується частково. Тобто деякі лічильники перевіряють безкоштовно, а от за перевірку лічильників на воду, та ще й за їх комплексне сервісне обслуговування (розпломбування, зняття, заміну, встановлення та опломбування), вимагають плату. Хмельничанин Микола Іванович довгий час “воював” з підприємством “Хмельницькводоканал”, і таки добився своєї мети – безкоштовної повірки водолічильника. Та все по порядку.
В законі – одне, в реальності – інше
 Тут варто зазначити, що згідно з Законом України “Про метрологію та метрологічну діяльність” №1765-4 від 1 червня 2010 року (!) (стаття 28, пункт 3), (із змінами, внесеними згідно із Законом №2289-VI (2289-17) від 01.06.2010, ВВР, 2010, №33, ст. 471), періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювання електроенергії, теплоенергії, газу і води здійснюються за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-тепло-газо-водопостачання. А згідно з пунктом 10 цього ж закону, місцеві органи виконавчої влади повинні сприяти проведенню повірки засобів вимірювальної техніки на місці їх експлуатації. У тому числі: надавати відповідні приміщення, забезпечувати допоміжним персоналом і транспортом та повідомляти власникам і  користувачам  засобів  вимірювальної техніки про час і місце проведення повірки.  Це ж саме прописано у ДСТУ 2708 пункт 5.4.3: періодичну повірку можна проводити на території заявника, погоджуючи з ним можливість транспортування еталонів і засобів вимірювальної техніки. До того ж, згідно з п. 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України ще від 21.07.2005 (!) №630 “Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” та “Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” встановлено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.  
 Дійсно, повірку лічильників на газ та світло здійснюють безкоштовно. А от за повірку водолічильників чомусь доводиться платити.
Місцева влада діє всупереч законодавству
У “Хмельницькводоканалі” пояснюють оплату повірки лічильників тим, що при формуванні тарифів на послуги з утримання будинків та споруд і прибудинкових територій оплата за послуги з періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води, в тому числі їх демонтаж, транспортування і монтаж, не була включена. Тому для вирішення цієї проблеми виконавчим комітетом Хмельницької міської ради було прийняте рішення №1310 від 13 грудня 2007 року (!)
“Про встановлення тарифів на послуги по підготовці до періодичної повірки та ремонту квартирних засобів обліку води для населення”. Ним було визначено виконавців послуг з підготовки до періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних засобів обліку води. А у додатку до рішення вказані тарифи на виконання цих робіт без вартості послуг державного повірника, які за цей період часу тричі змінювалися, і становлять 9,60 гривні за один лічильник.
Природно, виникає питання: чому на всі інші вимірювальні квартирні засоби тарифи були закладені, і плата за їх повірку не стягується, а про повірку лічильників води чомусь забули? Це випадковість чи навмисна забудькуватість, щоб мати змогу обдирати містян?!. То для чого і для кого тоді приймалися закони?
Прокуратура безсила?
Як виявилося, питанням оплати послуг за повірку водолічильників свого часу займалася хмельницька прокуратура, яка 19 грудня 2008 року (через рік після прийняття рішення міськвиконкому!) опротестувала рішення міськвиконкому у зв’язку з невідповідністю вимогам чинного законодавства, прийнятим ще у липні 2005. Проте, сесія Хмельницької міської ради в задоволенні протесту відмовила. Тому, 18 лютого 2009 року прокуратурою міста Хмельницького заявлено адміністративний позов про визнання відмови незаконною та скасування вказаного рішення міськвиконкому.
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 17 грудня 2009 року (через 11 місяців після подання позову!) зазначений адміністративний позов повернуто без розгляду...
11 січня 2010 року прокуратурою Хмельницького зазначену ухвалу суду в апеляційному порядку оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду. На цей час рішення по справі не прийнято, хоча минуло вже більше року...
З хмельничан продовжують брати плату за те, що вони вже давно мали б отримувати безкоштовно. Проте, як воюють з державою діти війни, чорнобильці та інші, кому щось пообіцяли, але не виконують, деякі сміливці продовжують відстоювати справедливість у судах. 
Хмельничанин Микола Іванович після неодноразових звернень до всіх інстанцій, навіть до депутата Верховної Ради Юрія Кармазіна, добився того, що йому провели повірку водолічильника безкоштовно. Правда, не вдома, а на підприємстві. Як виняток з правил.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую