ye-logo.v1.2

Наталя Слободян твердить, що її побив сусід

Суспільство 1806

Микола Єфімович свою провину заперечує і каже, що лише захищав дружину

23 серпня наталя слободян з села чорна на чемеровеччині поралася по господарству. Жінка побачила, як до неї на город зайшла худоба. Наталя вигнала корів. Позаду йшов сусід, чия худоба зайшла до жінчиної господи. Почалася сварка.
«Та це вже не перший раз, – розповідає 37-річна Наталя Слободян. – На город зайде три корови, все потопчуть, повиривають буряки. Але то таке. Ми посварилися. Єфімович пішов додому. Аж раптом вертається. А я на городі вибираю картоплю. Він підходить до мене і кричить: «Ти така не така. Я тебе вб’ю». Я навіть не сподівалася, що він таке зробить. Підходить до мене, і палицею по голові. Спочатку я навіть не зрозуміла, що він мене вдарив. Тільки в очах засвітилося».
Жінка отямилася вже на землі. Спробувала підвестися, але не змогла. Через сильне запаморочення опустилася на землю. Підняла руку до голови. Відчула щось липке. Лише поглянувши на долоню, зрозуміла, що це кров. Підвелася і, похитуючись, пішла з городу.
«Я йду, світ в очах крутиться, а тут на дорозі мене перестріває дружина Єфімовича, – каже Наталя Слободян. – В руках палиця. Вона нею мене по руці. Я до неї повернулася, а вона побачила, що в мене голова у крові, і ще раз палицею по плечах. Я ледь дійшла до додому. Спробувала викликати міліцію. Там сказали, що виїдуть, але так і не приїхали».

ЖІНКУ ВІДВЕЗЛИ ДО ЛІКАРНІ І ОДРАЗУ ЗАБРАЛИ В ОПЕРАЦІЙНУ
Другий дзвінок також не дав результатів. А жінці з кожною хвилиною ставало дедалі гірше. До черепно-мозкової травми додалася велика крововтрата. Карету швидкої допомоги не викликали. Односельчанин власним авто відвіз жінку до районної лікарні. Жінку одразу відправили в операційну, де на голову наклали шви.
За словами доньки Наталі, лише тоді, коли її матір була в операційній, в лікарню прийшов дільничний інспектор.
«Шви накладали хвилин 40, – розповідає Наталя Слободян. –Міг би мене і зачекати. А то розвернувся і пішов. Наступного дня з лікарні телефоную на «102», а там кажуть, що моя заява прийнята. І все. Я бачу, що діла не буде. Дзвоню в Хмельницький. І за кілька хвилин у мене була міліція. А потім вони поїхали в село. Зайшли до Єфімович у її магазин, і забрали заяву. А в тій заяві вказано, що це я її побила. А головне, свідка, котрий це все бачив, не опитали. Люди розповідали, що Єфімович свідкові вже щось носила. То що він розповідатиме?».
Аби докорінно розібратися у цій ситуації, ми поїхали у село Чорна. На порозі будинку Слободянів нас зустрів чоловік. Кілька років тому 40-річний Василь Слободян пошкодив хребта. Відтоді чоловік самостійно не може пересуватися. Має першу групу інвалідності. Жінка у лікарні, тож усю роботу по господарству: кінь, 7 корів, свині, кролі, домашня птиця, город обходять 14-річний Вадим і 17-річна Галина Слободян. Крім того, доводиться доглядати за батьком-інвалідом.
«Того вечора прийшла дружина, хустка і футболка усі у крові. Каже, що побив сусід. І то вже не перший раз він до неї чіпляється. Кілька років тому вдарив кулаком в голову. Вона змовчала. І тут знову. А як я можу її захистити!? У Єфімовича зять працював у міліції. Тому  він усім розповідає, що, нічого не боїться, і йому нічого не буде. А коли він наговорив на мене, що, напевне, торгую горілкою, дільничний тут як тут», – каже Василь Слободян.
«Коли я побачив маму, у неї вся голова була у крові, – долучається до розмови Вадим Слободян. – Казала, що побив сусід. А міліція до нас так і не приїжджала».

ВОНА ВДАРИЛА МЕНЕ КАМІНЦЕМ У ГОЛОВУ, А ЧОЛОВІК ЛИШЕ ЇЇ ВІДШТОВХНУВ
У подружжя Єфімовичів своя версія. За їхніми словами, Слободян почала бити дружину Єфімовича Марію, а чоловік лише її захищав.
«Скажу вам як на духу, і брехати не стану, – каже Марія Єфімович. – Корови зайшли до неї на город. Вона почала сварку. Виходить на дорогу і хапає мене за футболку. Розриває одяг, бере камінь і – мені в голову. Ось тут донині болить. Чоловік побачив і відпихнув її. Вона впала на дорогу. Крові в неї я не бачила. Міліція приїхала. Я написала заяву, що Слободян мене побила».
З Миколою Єфімовичем вдалося поспілкуватися лише по телефону.
«Я так на будь-кого можу звести наклеп. І чого це ви плітки по селу збираєте? Слободян била мою жінку. А я її відпихнув. Ось і все», – каже 60-річний Микола Єфімович і кладе слухавку.
У районній міліції, посилаючись на таємницю слідства, ситуацію не коментують.  
«Для вирішення питання по суті ми маємо 10 днів, – каже начальник Чемеровецького райвідділу міліції Василь Бродюк. – Термінів ми не порушили. Триває перевірка».
Щодо Миколи Єфімовича, то на нього скаржаться й інші сусіди.
«Якось в мене розширяли дорогу, а Єфімовичу щось не сподобалося, – розповідає 77-річна Надія Крушельницька. Жінка мешкає по сусідству з Єфімовичем. – Він прибіг, взяв камінець і до мене зі словами: «Ти стара така-сяка. Вийди на дорогу». Я не вийшла, бо він би вдарив. Якось чоловіка хапав «за грудки». Він такий, що до всіх жінок чіпляється. А до молодих чоловіків ніколи не полізе. Боїться».
Єдиний свідок у справі Наталі Слободян з журналістом спілкувався неохоче.
«Та я під вечір в городі полов бур’яни, – каже 28-річний Ярослав Самолюк. – На город зайшли корови. Наталя почала кричати. Обзивати його. Вигнала худобу. І все, далі я нічого не бачив».
«То як ти нічого не бачив, – долучається до розмови Наталя Слободян. – Та ти ж сидів на межі у кількох метрах від мене, і нічого не бачив, скажи правду!»
«Він прийшов з палкою. Підійшов до тебе і вдарив два рази по голові. Ти впала на землю, а потім встала і пішла додому. А чи ти билася з Марією Єфімович чи ні, я не бачив і не знаю. Все», –каже Ярослав Самолюк.
Дорогою з села Наталі Слободян кілька разів ставало зле. Паморочилася голова. Кілька разів доводилося зупинятися. Жінку нудило.

«ОДНОГО ХОЧУ: ЩОБ ВІН ДО МЕНЕ БІЛЬШЕ РУК НЕ ПРОСТЯГАВ»
«Вибачте, – після чергової зупинки каже Наталя Слободян. – Ви повірте, я за свої гроші буду лікуватися, а від Єфімовичів копійки не візьму. Навіть якщо мені їх присудять. Дітей шкода, що обходять все господарство і ще чоловіка. Я хочу, щоб встановили справедливість. Єфімович не раз мені погрожував, що зловить мене у темному кутку і вб’є. По-
гляньте, – жінка дістає з пакету закривавлену хустку і футболку. – Мене нема кому захистити. Я хочу лише, щоб він більше не простягав до мне рук».
За словами лікаря, який лікує Наталю Слободян, нині її стан стабільний.
«Жінка отримала черепно-мозкову травму, забійну рану голови та садно на правому передпліччі, – каже лікар-травматолог Володимир Жила. – Шви ми знімемо на десятий день. Рана гоїться. А ось щодо черепно-мозкової травми, це питання до неврологів. І якими будуть наслідки – не візьметься прогнозувати жоден спеціаліст».
 Р. S. За кілька годин після розмови журналіста з начальником районного відділу міліції, правоохоронці опитали свідка Ярослава Самолюка. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую