ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

Водії Хмельниччини зможуть замінити або відновити посвідчення онлайн

Суспільство 3101
Українські водії зможуть отримати деякі послуги онлай
Українські водії зможуть отримати деякі послуги онлай. Фото: konkurent.in.ua

Упродовж року в області видали понад 30 тисяч посвідчень водія.

Замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати незабаром можна буде онлайн. Як повідомляють у прес-службі регіонального сервісного центру МВС у Хмельницькій області, відповідні зміні до Положення про порядок видачі посвідчень водія було внесено постановою КабМіну. І сьогодні, 27 листопада, вона набула чинності.

Скористатись послугою можна буде створивши електронний кабінет водія на сайті сервісного центру МВС або Єдиному державному порталі адміністративних послуг. Туди потрібно буде внести копії документів і завірити їх електронним підписом. Однак, наразі, послуга онлайн є недоступною. Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Радіо Свобода, доступною вона має стати у грудні. Точної дати не називає.

В електронному кабінеті водія громадянин зможе замовити:

- обмін посвідчення водія, виданого вперше на 2 роки, після закінчення строку його дії;
- обмін посвідчення водія в разі непридатності його для подальшого користування;
- обмін посвідчення водія в разі зміни персональних даних особи;
- отримання посвідчення водія замість утраченого або викраденого.

«Після авторизації в електронному кабінеті водія особа подає заяву в електронній формі. До заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), і чинної медичної довідки форми 083/о. Заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи. У випадку успішної операції громадянин отримує відповідне сповіщення. Отримати посвідчення водія громадянин зможе позачергово в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному в його електронній заяві», - пояснюють механізм у пресслужбі регіонального сервісного центру МВС у Хмельницькій області.

Як зазначила прессекретар обласного сервісного центру Людмила Лужняк, перелічені вище послуги будуть доступні онлайн для власників посвідчень водія, виданих після 2013 року. До 2013 водійські права мали іншого формату – паперові і заламіновані. Тому, щоб їх замінити або відновити потрібно звернутися до сервісного центру МВС, де отримають уже новий їх зразок.

Загалом у Хмельницькій області з 1 січня до 31 жовтня сервісними центрами було видано 30 133 водійських посвідчень. Понад 12 тисяч громадян отримали їх вперше, після втрати або викрадення – 2 444 посвідчення. Упродовж року 5 689 кермувальників замінили свої права, ще 9131 замінили їх і відкрили категорію.

Довідка: Електронний кабінет водія (ЕКВ) – це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про ваші транспортні засоби, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. Він запрацював у грудні 2018 року. Авторизуватись в ЕКВ можна за допомогою КЕП, BankID або MobileID. Користувачі ЕКВ можуть дізнатися інформацію про власні посвідчення водія та транспортні засоби, перевірити історію штрафів та сплатити їх. Також в ЕКВ можна зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом та індивідуальний номерний знак. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую