ye-logo.v1.2

Хмельничан запрошують вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Суспільство 2189
14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Фото: з архіву

У місті пройде низка меморіальних заходів.

Щороку 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні вшановують пам'ять тих, хто ліквідовував наслідки трагедії, яка сталася 26 квітня 1986 року.

«Сьогодні на Хмельниччині проживає 7 тисяч 774 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 3 тисячі 624 особи – брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС», – розповіла головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Леся Данилюк.

З нагоди цього пам'ятного дня 12 грудня у Хмельницькому проведуть меморіальні заходи. Про це повідомили на сайті Хмельницької облдержадміністрації. Зокрема, передбачено покладання квітів, проведення панахиди та молебню, зустрічі з ліквідаторами, представниками громадських організацій чорнобильців.

Заходи, які відбудуться у Хмельницькому 12 грудня з нагоди вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС:

• о 10:00 відбудеться покладання квітів біля пам’ятника «Героям Чорнобиля – пожежникам» (вул. Героїв Чорнобиля, 1/1);
• о 10:30-11:00 відбудеться панахида за загиблими учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та молебень за усіх постраждалих внаслідок катастрофи у Покровському кафедральному соборі (вул. Володимирська, 113);
• о 11:15 пройдуть урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Хмельницькому обласному науково-методичному центру культури і мистецтва;
• о 12:30 відбудеться покладання квітів біля пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля» (перехрестя вулиць Кам’янецької та Прибузької).

Окрім цього, у п’ятницю, 13 грудня о 11:00 відбудеться зустріч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з представниками Хмельницької міської влади. Місце зустрічі – сесійна зала міськради (вул. Гагаріна, 3).

Довідка:

14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дату обрано для вшанування ліквідаторів не випадково. 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над 4-м енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів про те, що Державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС. Саме дата публікації цього повідомлення і стала «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений тільки в 2006 році, відзначається він в Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую