ye-logo.v1.2

Хмельницька прикордонна академія підготувала понад 10 тисяч офіцерів

Суспільство 3472
Викладачам академії вручили нагороди
Викладачам академії вручили нагороди. Фото: автора

Навчальний заклад святкує 27 річницю від дня створення.

Сьогодні, 13 рудня, у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулись урочистості з нагоди 27 річниці з дня заснування. З цієї нагоди ректор вручив нагороди персоналу закладу, а декому – нові погони. Грамотами і подарунками відзначали працівників академії і представники влади міста та області.

«Сьогодні ми святкуємо день народження академії. Шлях, який пройшов навчальний заклад упродовж цих років — це шлях творення, єднання молодості та досвіду. За роки існування академії, прикордонниками усіх поколінь створено сучасний військовий вищий навчальний заклад, який сьогодні відповідає стандартам прикордонного відомства, Міністерства освіти та науки, визнаний європейською спільною», - розповідає ректор академії Олег Шинкарук.

За його словами, за 27 років навчальний заклад підготував понад 10 тисяч офіцерів для охорони державного кордону, правоохоронних та силових відомств України, країн партнерів. Олег Миколайович каже, академія зробила значний крок вперед від прикордонного інституту, до визнаного в Україні і за її межами військового навчального закладу. Наразі тут функціонує п’ять факультетів, на яких проходить навчання за сімома спеціальностями.

Третій рік у прикордонній академії навчається Валерія Юхимець. Дівчина родом із Житомира, але вже встигла проходити службу у Херсонському прикордонному загоні.

В навчальному закладі відбулись урочистості
Відзнаками прикордонної служби нагородили персонал академії

«Я навчаюсь на третьому навчальному курсі факультет «Правоохоронна діяльність». Мріяла потрапити у цей навчальний заклад. На мою думку, кожна держава починається з кордонів, а, оскільки, наша академія єдина в Україні, тому вибір не стояв. Я знала, що буду іти тільки сюди», - каже дівчина.

За її словами, в академії курсанта формують перш за все як людину, вкладають моральні цінності, пріоритети, допомагають визначитись із напрямком в житті. Після того, з хлопців та дівчат готують офіцерів прикордонників за певними спеціалізаціями.

«Навчатись тут мені, як дівчині, мало б бути важко, але до всього звикаєш. Після закінчення навчання я здобуду процесію оперуповноваженого. Куди потраплю служити – не знаю. У нас є розприділення – кожен витягує квиток і там вказано місце служби. Куди витягну – туди й поїду», - ділиться планами на курсантка.

Наразі в академії навчається біля п’яти тисяч вихованців. Серед них не тільки ті, хто обрав для себе військову службу на кордоні і навчається за кошти держави, а й цивільні студенти. За їх навчання сплачують фізичні та юридичні особи.

Довідково: Національна академія розпочала свою роботу 14 грудня 1992 року, коли відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 700 було створено Інститут Прикордонних військ України. 

Коментарі:

15.12.2019 21:11

Син бувшого ректора Академії національної прикордонної служби генерала *** курсант *** був наркоманом, його командир такий собі полковник *** приховував цей факт і той наркоман син ректора навчався у академії,після навчання хвороба наркоман не завадила йому цьому сину генерала *** , стати офіцером наркоманом у одному з прикордонних загонів. Це правда можете перевірити кому цікаво. Модераторам прошу не видаляти правду ,це не 1939 рік. Від адміністратора сайту: Повідомлення відредаговане, оскільки містить дані, документальне підтвердження яким не було представлене, а отже такі дані можуть бути розцінені, як наклеп. Дякуємо за розуміння.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую