ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Під два метри і в капелюсі: на головному годиннику Хмельницького встановили жакемара

Суспільство 3880

Вартість скульптури та її встановлення вартувало 280 тисяч гривень.

У Хмельницькому на вежі кінотеатру «Планета» встановили жакемара — рухому годинникову скульптуру. Як розповіла Тетяна Циб, начальник відділу з благоустрою міста управління житлово-комунального господарства, скульптура складається з двох частин – електронної, яка відповідно захищена спеціальним «кожухом», та металевого каркаса.

Зріст хмельницького жакемара 180 сантиметрів, а його образ обирали серед декількох варіантів.

«Автор скульптури запропонував декілька варіантів. Оскільки раніше це була пожежна вежа, розглядали і варіант бронзового пожежника, але визначились, що зараз це не актуально. Тому зупинились на образі джазового виконавця у класичному вигляді, одягнутому в костюм та капелюх, адже такий образ буде актуальним довгий час», - коментує Тетяна Циб.

Тепер жакемар гратиме для хмельничан Проскурівський вальс та гімн України.

«Ми брали до уваги, що в центрі багато житлових будинків, і тому вирішили, що музика звучатиме о 9.00, 12.00, 15.00 та 21.00 протягом дня. О 12.00 звучатиме гімн України, а в інший час - Проскурівський вальс», - коментує пані Тетяна.

Виготовляв її відомий львівський майстер, член комітету підтримки Європейської асоціації вежових годинників Олексій Бурнаєв. Його роботи вже відомі хмельничанам, адже годинники, що встановлені на «Планеті» теж його авторства.

В початковому варіанті сурмач мав виходити на балкон у визначені години, проте під час технічної розробки від деяких планів довелось відмовитись.

На головному годиннику Хмельницького встановили жакемара

Свої мелодії для хмельничан та гостей міста сурмач гратиме о 9, 12, 15 та 21 годині, протягом дня. Фото: Володимира Гординського.

«Коли Олексій Бурнаєв вивчав локацію для встановлення скульптури, він зробив зауваження, що бракує місця для такого механізму всередині башти. Там є сходи, які використовуються, тому місця для ніші в яку він мав заїжджати, не вистачило», - розповідає пані Тетяна.

За її словами, всі заплановані роботи на сьогодні вже завершені, і така ініціатива містян має стати родзинкою міста.

«Минулого року відбувся обласний конкурс мікропроєктів, на ньому ініціативна група хмельничан запропонувала встановити такого сурмача. Цей проєкт був підтриманий і реалізований у співфінансуванні обласного і міського бюджету. Вартість скульптури та її встановлення - 280 тисяч гривень», - розповідає Тетяна Циб.

Коментарі:

Сергій Кудінов 17.12.2019 22:58

а о 18 годинi вiн попивае Хмельницьке пиво

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую