ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Шведська сталь та ручна робота: стало відомо коли і яким буде годинник на вежі кінотеатру «Планета»

Суспільство 4873
Ескіз майбутнього годинника, який незабаром з\'явиться на вежі кінотеатру «Планета»
Ескіз майбутнього годинника, який незабаром з'явиться на вежі кінотеатру «Планета». Фото: надане Олексієм Бурнаєвим

Усі роботи планують завершити до кінця грудня 2018 року.

Незабаром у центрі Хмельницького, на вежі кінотеатру «Планета» з’явиться авторський годинник відомого майстра, члена комітету підтримки Європейської асоціації вежових годинників Олексія Бурнаєва.

Годинникар родом із Дунаївців, але наразі проживає у Львові. Олексій зізнається, що задивлявся на центральний годинник Хмельницького вже давненько.

«Ще у 2003 році, відвідуючи ваше місто, пропонував тогочасній владі виготовити даний годинник. На той час на карнизі вежі стояв квадратний вокзальний годинник, який зовсім не пасував до самої будівлі. Посадовці мене вислухали, але зробили по-своєму – купили новий годинник в Києві. Столичну покупку важко було назвати годинником. Це була кругла фанера, прикручена на чотирьох дюбелях. Вартість його була 8,5 тисячі доларів. Він теж не підходив до вежі. Годинник помістили в нішу для механізму, але він виявився замалим для такої будівлі і щоб збільшити його візуально, змайстрували навколо соняшник. Я той годинник прирівнював до фільму жахів, який на 14 років поселився на вежу. Коли він вже зупинився і не підлягав ремонту, міська рада знайшла мене і запропонувала мені виготовити годинника, який все ж таки пасуватиме даній будівлі і буде надійним», - розповідає Олексій Бурнаєв, автор 67 годинників, які прикрашають різноманітні будівлі по всій Україні.

  

Ось такі годинники були на кінотеатрі "Планета".

З міської казни на виготовлення нового біг-бена було виділено майже 200 тисяч гривень. За умовами тендеру, новий годинник має з’явитися на вежі кінотеатру до кінця 2018 року.

«Усі деталі годинника вже виготовлені. Вони зроблені зі шведської сталі. Розмір майбутнього годинника – 3 метри в діаметрі. Величина стрілок повністю займе місце, де був розміщений старий годинник. А там де були пелюстки соняшника, будуть розміщені об’ємні цифри. Наразі займаємося їх фарбуванням. Сподіваюся, що наступного тижня ми приступимо до монтування нового годинника, гарантій термін якого довічний», - каже Олексій Бурнаєв.

Для читачів сайту "Є" Олексій Бурнаєв показав стрілки годинника та одну з дванадцяти цифер, який зовсім скоро будуть прикрашати вежу кінотеатру. Фото: надане Олексієм Бурнаєвим

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую