ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницький кінотеатр «Планета» прикрасить ще один годинник

Суспільство 3270
Годинникар вирішив зробити подарунок Хмельницькому й змонтувати додатковий циферблат за власні кошти
Годинникар вирішив зробити подарунок Хмельницькому й змонтувати додатковий циферблат за власні кошти. Фото: Наталії Гарматюк

На його вежі також з’явиться фігурка-жакемар — механічний чоловічок зі сурмою.

Вчора, 22 серпня, розпочалося встановлення другого циферблату годинника на вежі кінотеатру «Планета». Його монтують зі сторони вулиці Соборної.

За словами начальника міського управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, у грудні минулого року на «Планеті» було встановлено годинник. Він замінив старий поламаний. На виготовлення його механізму та циферблату з міського бюджету було виділено майже 200 тисяч гривень. Його створив відомий майстер, член комітету підтримки Європейської асоціації вежових годинників Олексій Бурнаєв.

«Коштів на додатковий циферблат у проєкті не було передбачено. Проте годинникар сказав, що без нього годинник буде неправильним і негармонійним. Тому він пообіцяв за власні кошти виготовити й встановити другий циферблат, — розповідає Василь Новачок. — Зізнаюся, тоді ми скептично поставилися до його слів. Проте, як бачимо, Олексій Бурнаєв виконав свою обіцянку».

Начальник управління житлово-комунального господарства розповів, що на встановлений на вежі кінотеатру годинник існує п’ять років гарантії. Але й після цього він не потребує додаткових коштів для обслуговування. Також він запевнив, що на цьому сюрпризи для хмельничан і гостей міста не завершаться. Цього року на вежі хочуть встановити жакемара — рухому годинникову фігурку.

«Це буде чоловічок зі сурмою. Він виходитиме на балкончик й сурмитиме о дев’ятій ранку, дванадцятій, шістнадцятій та двадцятій годинах. Він буде не надто великим, проте його можна побачити з вулиці. Цей проєкт спільно фінансуватиметься з міського та обласного бюджетів. Місто орієнтовно виділить 150 тисяч гривень. До роботи також плануємо залучити Олексія Бурнаєва», — зазначив Василь Новачок.

Нагадаємо, сьогодні, 23 серпня, у Кам’янці-Подільському відкрили сонячний годинник на воді.

Читайте також: У Хмельницькому відзначили підняття першого національного стягу в місті

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую