ye-logo.v1.2

Хмельницькі депутати не підтримали рішення про закриття дитячих санаторіїв

Суспільство 4585
Під час голосування депутати, більшістю голосів не підтримали закриття дитячих санаторіїв
Під час голосування депутати, більшістю голосів не підтримали закриття дитячих санаторіїв. Фото: з архіву

Тепер мають вирішити, що робити з ними далі, адже на утримання закладів потрібно 40 мільйонів гривень.

Сьогодні, 20 грудня, на черговій сесії Хмельницької обласної ради, на голосування винесли питання про закриття шляхом ліквідації трьох санаторіїв області. З наступного року вони залишаться без державного фінансування, в обласному бюджеті коштів на їх утримання теж бракує. Зокрема, закриття загрожує Кам’янець-Подільському обласному дитячому санаторію, Малієвецькому обласному дитячому спеціалізованому санаторію «Світанок» та Великожванчицькому обласному дитячому пульмонологічному санаторію. Під час голосування депутати більшістю голосів не підтримали закриття дитячих санаторіїв.

Після обговорень голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний підсумував наступні кроки, сказавши, що аби розв'язати питання про закриття чи реорганізацію закладів ще є час до квітня наступного року.

«Рішення не прийняті, тому заклади продовжують функціонувати. Далі за перший квартал наступного року потрібно напрацювати ефективні рішення щодо реорганізації цих комунальних закладів. Закликаю всіх депутатів до роботи у профільних комісіях, щоб напрацювати пропозиції», - підсумував Михайло Загородній.

За словами голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Івана Гладуняка, утримання закладів обійдеться бюджету у додаткових 40 мільйонів гривень. На його думку, такі витрати є недоцільними. Оскільки в середньому штат одного санаторію – 60 осіб, які обслуговують 20 дітей.

«Потрібно підійти виважено до цього питання. Бо з такою ситуацією наступного року ми стикнемось ще багато разів, коли виникне питання про закриття того чи іншого медичного закладу. Щоб ви розуміли, минулого року у нас було 8 мільярдів гривень бюджету, а цього лише три», - прокоментував Іван Гладуняк.

Також депутати висловили занепокоєння тим, що без роботи залишиться велика кількість людей. Тож вирішили, що дане питання має бути доопрацьоване відповідними комісіями і винесене на голосування депутатів на наступну сесію.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую