ye-logo.v1.2

Як і коли розповісти дітям, що Діда Мороза не існує

Суспільство 7179
До 5-6 років діти живуть у казковому світі і вірять, що чари існують
До 5-6 років діти живуть у казковому світі і вірять, що чари існують. Фото: ілюстративне з express.co.uk

Віра в чудеса, казку, і не тільки новорічну, - це нормальний етап розвитку дитини.

Усі діти в дитинстві вірять у казкових персонажів. Дівчатка уявляють фей, які своїми чарівними паличками можуть начаклувати будь-що. А хлопчики вірять у надзвичайні здібності Людини-павука та інших супер-героїв.

Неабиякою популярністю перед Новим роком має й Дід Мороз. Саме цей казковий персонаж має завітати до кожної домівки та покласти під ялинку подарунки. У такий сценарій вірять майже усі діти віком до 5-6 років. Дехто з батьків вважають, що не потрібно обманювати дітей і розповідати їм байки про Діда Мороза та Снігуроньку. Однак, на думку практичного психолога Наталії Ханецької, кожна дитина має сама дійти до правди.

«До 5-6 років діти живуть у казковому світі і вірять, що чари існують. Саме тому звинувачувати себе у брехні – не має сенсу. Коли дитина починає ставити питання про те, чи існує взагалі Дід Мороз, важливо не робити всю роботу за нього, відповідаючи. Дитина повинна дійти до правди без будь-чиєї допомоги і самому зробити висновок, що Дід Мороз – це все-таки вигадка. Розкриття цієї таємниці – важливий етап дорослішання дитини, під час якого відбувається перехід від казкового в реальний світ», - розповідає фахівець.

Є діти, як травматично сприймають цю новину. В такому разі, практичний психолог радить говорити дитині, що якщо ти віриш в Діда Мороза – ти обов’язково отримаєш від нього подарунок, незважаючи ні на що.

Щодо діток старшого віру, то тут варто не перегравати. «В історії з Дідом Морозом їх може образити те, що ви вважаєте їх недостатньо дорослими, щоб відкрити правду. Тут варто пояснити дитині, що поки він вірив в існування чарівного дідуся, ви підтримували гру, а тепер він молодець, все зрозумів сам, значить можна припинити гру. Але якщо в будинку є діти молодшого віку, попросіть старшого розумника про допомогу. Раз тепер він дорослий, хай не розчаровує малюків і допомагає вам влаштовувати свято для них. Йому буде приємна ваша довіра», - радить Наталія Ханецька.

Також під час очікування Дідуся Мороза потрібно врахувати ще один важливий аспект – намагайтеся ніколи не пов’язуйте прихід бороданя з хорошою та поганою поведінкою дитини. «Не кажіть ніколи дитині, що коли він буде погано поводитися, Дід Мороз не прийде. Таким чином ви перетворюєте його з казкового персонажа в верховного суддю, який вирішує долю дитини. А такого вже якось і чекати не особливо хочеться», - радить психолог.

Хтось скаже: «Як же так, дитина поводила себе погано, а їй ще подарунки за це дарувати? З такої дитини виросте справжній егоїст!». Однак психолог каже, що насправді набагато важливіше, щоб дитина виросла і була впевнена, що вона потрібна і цінна незважаючи на свої риси характеру.

В іншому випадку з невпевнених у собі дітей виростають жінки і чоловіки, якими командують всі навколо, від домочадців до начальників. Такі люди стають залежні від думки оточуючих. Адже якщо людина сама себе не цінує, чекати того ж від сторонніх взагалі не доводиться. Саме тому, будьте для своїх дітей Дідами Морозами, Зубними Феями та іншими героями якомога довше. Нехай діти знають, що вони важливі та заслуговують на подарунки безкорисливо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую