ye-logo.v1.2

Що змінюється з 1 січня: зарплати, субсидії, податки та нові правила і штрафи

Суспільство 23381
Законом про Держбюджет встановлено основні показники та мінімуми на поточний рік
Законом про Держбюджет встановлено основні показники та мінімуми на поточний рік. Фото: znaj.ua

З першим днем нового року в Україні набрає чинності низка законів та новацій.

Від 1 січня 2020 року відбудеться збільшення мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком, також зростуть прожитковий мінімум та податки для фізичних осіб підприємців. Зміни також чекають на власників електрокарів, «євроблях» і не тільки… Тож до чого варто готуватись, а про що не забути у короткому огляді новацій від сайту «Є».

Зарплати, пенсії і субсидії

Законом про Держбюджет встановлено основні показники та мінімуми на поточний рік. Це зокрема, мінімальна заробітна плата, яка з 1 січня становить 4 тисячі 723 гривень. А також, прожитковий мінімум, який тепер становить 2 тисячі 102 гривень, у порівнянні з останнім його підвищенням, різниця складає 75 гривень. Окрім цього, новий бюджет передбачає збільшення мінімуму впродовж року: з 1 липня 2020 року – 2 тисячі 197 гривень, з 1 грудня – 2 тисячі 270 гривень.

Ці зміни у свою чергу позначаться і на пенсіях, але не для всіх. Як пояснюють у головному управлінні Пенсійного Фонду України в області з 1 січня зросте мінімальний розмір пенсії за віком: «для осіб, які досягли віку 65 років, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати. Цей розмір встановлено на рівні 1889,20 гривень (4723,00 х 40 %)». У відомстві зазначають, що з 1 січня 2020 року  проведено перерахунок пенсій в автоматичному режимі для 92 тисяч осіб, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж. Середній розмір підвищення – 97 гривень. Пенсію у нових розмірах пенсіонери області отримуватимуть, починаючи з 4 січня 2020 року.

Зміни торкнулись і виплат субсидій, так з 1 січня пільгові категорії українців зможуть перейти на готівкову форму грошової допомоги для оплати житлово-комунальних послуг впродовж всього опалювального періоду. У 2019-му році існували три види видатків на субсидії та пільги на компослуги: субвенція на надання пільг та субсидій на придбання твердого і рідкого палива, видатки на виплату пільг і субсидій у грошовій формі та субвенція місцевим бюджетам на надання пільг і субсидій. У 2020-му ж всі ці видатки об’єднають. Із січня українці отримуватимуть пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, купівлю твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу лише у грошовій формі.

Податки

Державна податкова служба України оприлюднила розміри податків та єдиного соціального внеску для фізичних осіб підприємців, які набрали чинності з 1 січня 2020 року. Зміни в розмірах податків пов'язані зі зміною прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, пояснюють в ДПС. Тож підприємці на першій групі спрощеної системи оподаткування з 1 січня платитимуть 1249,26 гривень на місяць (1039,06 гривень ЄСВ і 210,2 гривень єдиного податку). Підприємці на другій групі спрощеної системи - 1983,66 гривень на місяць (1039,06 гривень ЄСВ і 944,6 гривні єдиного податку). Для третьої групи спрощеної системи розмір єдиного податку залежатиме від розміру доходу і системи, яку обере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОП, які сплачують податок на додану вартість (ПДВ), і 5% від доходу для тих, хто ПДВ не платить.

Також з 1 січня зміниться розмір туристичного збору для готелів і хостелів. Він зросте до 23,62 гривні за ніч за одного внутрішнього туриста і до 236,15 гривні за ніч - за іноземного.

«Євробляхи» та електрокари

Водіям автомобілів на іноземних номерах в Україні надали нові пільги. У Кабінеті міністрів пообіцяли на першому засіданні у новому році розглянути два законопроєкти про спрощення процедури розмитнення та відтермінування на 180 днів штрафів. А після засідання уряду це питання протягом місяця мають врегулювати у Верховній Раді. До прийняття нових законів поліція накладати штрафи не буде.

З 1 січня в Україні набуде чинності закон про електромобілі. Зокрема, від початку року місця для паркування електромобілів обладнають спеціальними знаками. Якщо на такому припаркують паливний або бензиновий автомобіль, то для порушника передбачений штраф 20-30 неоподатковуваних мінімумів або 340-510 грн. Окрім цього, для електрокарів будуть застосовуватися інші технічні умови щодо номерних знаків. Для ідентифікації автомобіля без двигуна внутрішнього згоряння його обладнають номерами із зеленим шрифтом.

У 2020 рік без прокуратури

Генеральна прокуратура України припиняє своє існування, замість неї від 2 січня розпочинає свою роботу Офіс генерального прокурора. Очільник поки що Генеральної прокуратури Руслан Рябошапка заявив, що у відомстві завершили переатестацію. З 20 січня 2020 року розпочнеться прийом документів від кандидатів на вакантні посади в Офісі Генерального прокурора. Він підкреслив, що вперше українці не з прокурорської системи зможуть стати прокурором органу найвищого рівня. Також Генеральний прокурор повідомив про зменшення кількості структурних підрозділів, скорочення штатної чисельності прокурорів у новому Офісі Генерального прокурора до 1500 працівників.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую