ye-logo.v1.2

Що робити хмельничанам із новорічними ялинками після свят

Суспільство 2054
Щепу із ялинок можна брати усім, хто її потребує
Щепу із ялинок можна брати усім, хто її потребує. Фото: milforest.com.ua

Хтось їх викидає відразу після Нового року, а хтось тримає до … травня!

Новий рік зустріли всі, а у частини українців попереду ще різдвяні свята. Та питання, що робити з новорічною красунею вже назріває. Зазвичай ялинку просто викидають у смітник. Але так не скрізь. До прикладу, в Норвегії та Данії ялинки відправляють на меблеві фабрики, в Швеції – спалюють в котельнях. В Німеччині – виготовляють кухонні ножі для масла, в Австрії – паливні брикети, а в США папір або наповнювач для котячого туалету.  У Хмельницькому поки що до такого не дійшли, але у КП «Спецкомунтранс» нагадують, щоб ялинки, не викидали у смітники, а складували або на спеціально бладнаних місцях поблизу смітників (там, де вони є), або ж просто поряд із контейнерами.

«Просимо хмельничан не викидати свої ялинки у смітники з двох причин. По-перше, щоб не займати місце у сміттєвих баках, адже ялинки об’ємні. По-друге, щоб потім ці ялинки можна було переробити на щепу», – каже Олександр Зімін.

За його словами спеціально обладнаних майданчиків по місту мало, але ялинки варто складати поряд зі сміттєвими контейнерами. Їх прибиратимуть окремо від сміття і перероблятимуть на щепу. Поки що хмельничани не викидають ялинок масово, але поодинокі випадки, кажуть у «Спецкомунтрансі», вже є.

«Масово ялинки починають викидати уже після різдвяних свят, після 8 січня. Тоді ми вже вмикаємо дробильню і переробляємо деревину у щепу. Частину цієї щепи, до прикладу, використовує лазня. Але й хмельничани можуть собі взяти, якщо комусь треба», – пояснює Олександр Леонідович.

Для того, щоб взяти собі щепу, варто під’їхати на територію сміттєзвалища і запитати у чергових. У «Спецкомунтрансі» запевняють, що вона є у вільному доступі.

Читайте також: Як виглядають ялинки Хмельниччини (ФОТО)
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую