ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Що робити хмельничанам із новорічними ялинками після свят

Суспільство 1817
Щепу із ялинок можна брати усім, хто її потребує
Щепу із ялинок можна брати усім, хто її потребує. Фото: milforest.com.ua

Хтось їх викидає відразу після Нового року, а хтось тримає до … травня!

Новий рік зустріли всі, а у частини українців попереду ще різдвяні свята. Та питання, що робити з новорічною красунею вже назріває. Зазвичай ялинку просто викидають у смітник. Але так не скрізь. До прикладу, в Норвегії та Данії ялинки відправляють на меблеві фабрики, в Швеції – спалюють в котельнях. В Німеччині – виготовляють кухонні ножі для масла, в Австрії – паливні брикети, а в США папір або наповнювач для котячого туалету.  У Хмельницькому поки що до такого не дійшли, але у КП «Спецкомунтранс» нагадують, щоб ялинки, не викидали у смітники, а складували або на спеціально бладнаних місцях поблизу смітників (там, де вони є), або ж просто поряд із контейнерами.

«Просимо хмельничан не викидати свої ялинки у смітники з двох причин. По-перше, щоб не займати місце у сміттєвих баках, адже ялинки об’ємні. По-друге, щоб потім ці ялинки можна було переробити на щепу», – каже Олександр Зімін.

За його словами спеціально обладнаних майданчиків по місту мало, але ялинки варто складати поряд зі сміттєвими контейнерами. Їх прибиратимуть окремо від сміття і перероблятимуть на щепу. Поки що хмельничани не викидають ялинок масово, але поодинокі випадки, кажуть у «Спецкомунтрансі», вже є.

«Масово ялинки починають викидати уже після різдвяних свят, після 8 січня. Тоді ми вже вмикаємо дробильню і переробляємо деревину у щепу. Частину цієї щепи, до прикладу, використовує лазня. Але й хмельничани можуть собі взяти, якщо комусь треба», – пояснює Олександр Леонідович.

Для того, щоб взяти собі щепу, варто під’їхати на територію сміттєзвалища і запитати у чергових. У «Спецкомунтрансі» запевняють, що вона є у вільному доступі.

Читайте також: Як виглядають ялинки Хмельниччини (ФОТО)
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую