ye-logo.v1.2

Гуфі проти чиновників: у Хмельницькому з’явився собака, який займатиметься сміттям

Суспільство 5461
Обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами стане собака Гуфі
Обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами стане собака Гуфі. Фото: Ксенія Косюк

Точніше, стане обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами.

«Він жив на сміттєзвалищі і був звичайним безпритульним, бродячим собакою. Але в один щасливий момент, на нього звернули увагу і тепер він живе у люблячій сім’ї, доглянутий і щасливий». Так міг би починатися якийсь голлівудський фільм із хеппіендом. Але ні! Це реальна історія собаки Гуфі, який від сьогоднішнього дня у Хмельницькому стане обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами. Це реальний собака, який живе в родині керівника офісу проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» Миколи Ваврищука.

«Собаку наша сім’я справді взяла зі сміттєзвалища. Ми там часто проїжджали повз сміттєзвалище і звернули увагу на його неординарну зовнішність. Якийсь час просто їздили годували його, а потім і взагалі забрали додому. Ми не боялися брати зі смітника собаку, більше того, наша сім’я дуже любить чотирилапих друзів! Тим більше, ми всі необхідні процедури зробили у ветеринара: обстеження, щеплення», – каже пан Микола.

Коли собаку взяли зі сміттєзвалища, йому, за словами ветеринарів, було близько року. Спочатку його довго відчухували, бо він був запущений, в не дуже хорошому стані, назвали Гуфі. І ось уже п’ять років він живе у родині Ваврищуків.

Зробити його обличчям кампанії свідомого поводження з твердими побутовими відходами придумали в офісі проєкту випадково, після того, як пан Микола розповів напівжартома історію свого собаки.

«Ідея спільна, народилася у нашому офісі, коли ми напрацьовували варіанти, як привернути увагу людей, до теми поводження із твердими побутовими відходами. Адже сміття люди не люблять, а ось тварин дуже люблять. До того ж, зазвичай інформація від чиновників, якою б вона корисною, чи позитивною не була, не дуже цікава для людей. А тема сміття зараз пріоритетна у Хмельницькому, тому ми шукаємо максимально цікаві методи донесення інформації. Собака Гуфі буде своєрідним комунікаційним каналом, щоб зацікавити більше людей темою сміття», – пояснює Микола Ваврищук.

Гуфі теж приходить на офіс, як повноцінний працівник. Щоправда, без зарплатні

Зараз процес сортування сміття запускають у школах і саме Гуфі буде вчити дітей сортувати його. В офісі «Розумне довкілля. Хмельницький» сподіваються, що Гуфі найкраще буде навчати, пояснювати і повідомляти про усю інформацію на тему сміття і що взагалі робиться із твердими побутовими відходами в місті.

«Ми плануємо залучати Гуфі до публічної роботи, навіть місце в офісі для нього облаштували. Будемо оголошувати конкурси, до прикладу, на найкращі відеороботи про сортування сміття. Гуфі особисто буде їздити на нагородження. Собака буде реально залучатися до роботи, не на постійній основі, бо проситиме зарплатню, але частково будемо його використовувати», – жартує пан Микола і додає, що планують зробити Гуфі найбільшим і найактивнішим ековолонтером Хмельницького.

«Сподіваємося, що на поради і на інформацію від Гуфі люди реагуватимуть краще, аніж на інформацію від чиновників. А в перспективі ми ще й плануємо розробити серію сувенірної продукції із зображенням Гуфі», – каже Микола Ваврищук.

Читайте також: Для Хмельницького розроблять план дій у напрямку поліпшення екологічної ситуації  


Коментарі:

Віталій Українець 14.01.2020 22:24

а циганву куда забрати-яка вже налічує понад 30 істот. по рішенню сесії Іванківців принято рішення не пускати іх в рейсову маршрутку бо дорослі хворі на сухоти! чи вони позаштатні працівники КП Спецкомунтрансу?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую