ye-logo.v1.2

Хмельницькі підприємці вийшли на майдан з акцією протесту

Суспільство 4912

Вони вимагали скасувати запровадження касових апаратів, механізму «кешбеку» та ринкового нагляду.

Сьогодні, 10 лютого, понад дві сотні місцевих підприємців зібралися під стінами Хмельницької облдержадміністрації. До них долучилося й кілька їх колег з Нетішина та Кам’янця-Подільського. Вони вчергове вимагали зміни чинного законодавства. Зокрема, скасування касових апаратів і ринкового нагляду для підприємців спрощеної системи оподаткування.

«Владо, продай собаку — купи собі РРО», «Зе! Хто кого?» — саме з такими гаслами хмельницькі підприємці спрощених груп оподаткування вийшли на місцевий майдан Незалежності. Серед них здебільшого працівники ринків і дрібних крамниць. Вони обурені тим, що центральна влада досі не дослухалася до їх вимог щодо скасування торік прийнятих законів — №128-1Х та №129-1Х. Вони запроваджують реєстратори розрахункових операцій (РРО), тобто касові апарати, механізм «кешбеку» та підвищують штрафні санкції.

Свої вимоги підприємці написали на плакатах
Зокрема, зобразили, в яких складних умовах вони опинилися через прийняті парламентом закони
До своїх вимог вони додали обурення законопроєктами про вільний обіг землі, ринок праці та нинішніми тарифами

За словами голови профспілки захисту підприємництва міста Хмельницького Надії Кнець, підприємці не проти касових апаратів як таких. Проте їх запровадження у нинішній формі — непомірний тягар для малого бізнесу. 

На акцію протесту прийшло понад дві сотні підприємців

На акцію протесту прийшло понад дві сотні підприємців

«Проте їх запровадження у нинішньому вигляді для підприємців другої-четвертої груп оподаткування — це тягар, який ляже на плечі малого бізнесу та покупців. Потрібно витратити 20-30 тисяч гривень на касовий апарат чи додаток, а за найменшу помилку передбачені колосальні штрафи, — розповідає Надія Кнець. — За попередніми підрахунками, запровадження РРО загалом коштуватиме підприємцям 22 мільярди гривень, а держава отримає від цього лише 2 мільярди гривень прибутку».

За її словами, підприємці вимагають прийняття законопроєктів нардепа Антона Полякова №2644 та №2645. Вони нівелюють попередньо прийняті закони й повертають ситуацію з РРО на попередній рівень — касові апарати використовують для продажу алкоголю, тютюнових виробів і побутової техніки.

«Загалом запровадження РРО коштуватиме підприємцям 22 мільярди гривень, а держава отримає від цього лише 2 мільярди гривень прибутку», — Надія Кнець

«Загалом запровадження РРО коштуватиме підприємцям 22 мільярди гривень, а держава отримає від цього лише 2 мільярди гривень прибутку», — Надія Кнець

Підприємець першої групи оподаткування Віра Ніцевич наголосила, що іншою проблемою стало запровадження так званого ринкового нагляду, яке було прийняте наприкінці минулого року.

«Згідно з цим законом, до кожного товару має бути накладна про його походження та сертифікат з його характеристиками. Проте на митниці нам пропускають весь мотлох, який приходить нам без накладних і сертифікатів. Фактично нас перетворюють на контрабандистів. Кожного підприємця без цих документів мають право оштрафувати на 50 тисяч гривень. Натомість, влада повинна починати не з нас, а з навернення порядку на митниці», — підкреслила Віра Ніцевич.

«Влада повинна починати не з нас, а з навернення порядку на митниці», — Віра Ніцевич

«Влада повинна починати не з нас, а з навернення порядку на митниці», — Віра Ніцевич

Наприкінці мітингу підприємець Лариса Копанчук зачитала резолюцію, за яку проголосували присутні представники малого бізнесу. У ній власне й вимагають від парламенту підтримати законопроєкти Антона Полякова, які нівелюють попередні, а також — внести зміни у Митний кодекс України та зобов’язати Митну службу України офіційно розмитнювати товари за єдиною супровідною товарною декларацією з перекладом українською мовою. Резолюцію підприємці віднесли голові Хмельницької обласної адміністрації Дмитру Габінету як представнику центральної влади. Також її спрямують до міської та обласної ради, аби місцеві депутати підтримали її та проголосували за відповідне звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України.

Текст прийнятої підприємцями резолюції

Текст прийнятої підприємцями резолюції

Крім того, Надія Кнець зазначила, що це лише підготовча акція протесту. Наступна має пройти у Києві 19 лютого, на яку приїдуть підприємці з різних частин України.

Нагадаємо, на подібну акцію протесту хмельницькі підприємці виходили ще у жовтні минулого року. Вони вимагали, аби Володимир Зеленський ветував прийняті парламентом закони. Втім, тоді вимоги малого бізнесу залишилися незадоволеними.

Також торік у грудні вимоги підприємців підтримали депутати Хмельницької міської ради, які проголосували за звернення до центральної влади щодо скасування касових апаратів і «кешбеку».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую