ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницька міська рада виступила проти законів про касові апарати та «кеш бек»

Суспільство 4202
«Прийняті парламентом закони нівелюють спрощену систему оподаткування», — приватна підприємиця Лариса Конончук
«Прийняті парламентом закони нівелюють спрощену систему оподаткування», — приватна підприємиця Лариса Конончук. Фото: автора

Вони стосуються діяльності фізичних осіб-підприємців другої-четвертої груп.

Сьогодні, 11 грудня, депутати Хмельницької міської ради прийняли звернення до Верховної Ради України. У ньому вони просять парламентарів скасувати низку норм прийнятих восени Законів України. Вони стосуються запровадження касових апаратів для підприємців спрощеної форми оподаткування другої-четвертої груп і так званого механізму «кеш беку».

Основні положення тексту звернення до парламенту міським депутатам зачитала приватна підприємиця другої групи Лариса Конончук. Вона розповіла, що 20 вересня цього року Верховна Рада прийняла зміни до кількох законів: «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Податкового кодексу України» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

За словами Лариси Конончук, такі законодавчі зміни викликали резонанс серед хмельницьких фізичних осіб-підприємців. Бо раніше кожен з них обрав певну групу оподаткування: єдиний податок чи загальну систему.

«Однак нині парламент різко змінив правила діяльності підприємців. Водночас вони стикнулися з необхідністю придбання дорого обладнання, збільшенням фінансових санкцій та ймовірністю корупційного тиску з боку державних органів контролю. Це може навпаки зменшити надходження до місцевого та державного бюджетів, адже нівелює спрощену систему оподаткування», — зазначила приватна підприємиця.

Таким чином приватні підприємці та депутати міської ради просять Верховну Раду України скасувати законодавчі норми, які створюють тиск на фізичних осіб другої-четвертої груп. Натомість вони пропонують розробити окремий законопроєкт про спрощену систему оподаткування, який б регулював діяльність ФОПів, і провести реформу Державної податкової служби України, перетворивши її у дорадчий консультативний орган для допомоги розвитку бізнесу.

У результаті за це звернення проголосувало 28 з 29-и зареєстрованих депутатів міської ради. Крім того, до нього додано підписи тисячі місцевих підприємців.

Як зазначив Хмельницький міський голова, подібні звернення до парламенту вже підтримало понад 20 міських та обласних рад в різних частинах країни.

Нагадаємо, 7 жовтня на хмельницький майдан Незалежності вийшли місцеві підприємці з гаслом «Президент! Ветуй закони». Вони домагалися, аби Володимир Зеленський поставив вето на прийняті закони, проте зрештою очільник держави не задовольнив їх вимоги.

Читайте також: Симчишин назвав бюджет-2020 найгіршим за попередні роки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую